Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Szkolenie poligonowe pododdziałów 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy

  Szkolenie poligonowe pododdziałów 33 batalionu lekkiej piechoty w Dębicy

  Środa, 18 Wrzesień 2019

  W dniach od 9 do 22 września żołnierze 3 ropczycko-sędziszowskiej, 4 strzyżowskiej oraz 5 jasielskiej kompanii lekkiej piechoty realizują szkolenie poligonowe w Ośrodku Szkolenia Górskiego w Trzciańcu.

  Czytaj więcej
 • Dębiczanie Mistrzami Świata na OMC Hair World 2019 w Paryżu

  Dębiczanie Mistrzami Świata na OMC Hair World 2019 w Paryżu

  Wtorek, 17 Wrzesień 2019

  Dębiczanie Mistrzami Świata na OMC Hair World 2019 w Paryżu W dniach 14 - 16 września br. w Paryżu odbyły się Mistrzostwa Świata we fryzjerstwie artystycznym. Wśród zwycięzców znaleźli się dębiczanie. Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński podczas paryskich mistrzostw sięgnęli po złoto.

  Czytaj więcej
 • Dębica uczciła 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

  Dębica uczciła 80. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

  Wtorek, 17 Wrzesień 2019

  Na Placu Mikołajkowów w Dębicy, 16 września 2019 r. odbył się uroczysty apel związany z 80. rocznicą ataku wojsk sowieckich na Polskę. Uroczystości te były jednocześnie okazją do oddania hołdu tysiącom Polaków, deportowanym w głąb Rosji oraz pomordowanym w Katyniu, a także innych miejscach kaźni po 17 września 1939 roku.

  Czytaj więcej
 • Poranek z Tatą i Teatrem Maska

  Poranek z Tatą i Teatrem Maska

  Wtorek, 17 Wrzesień 2019

  Wyjątkowy charakter będzie miał październikowy Poranek z Tatą, gościć będziemy bowiem artystów z rzeszowskiego Teatru Maska, którzy na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos wystawią spektakl „Wystarczy być”, na podstawie książki „Nie każdy umiał się przewrócić” Toona Tellegena.

  Czytaj więcej
 • Dębica bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

  Dębica bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

  Wtorek, 17 Wrzesień 2019

  Dębica bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Przez cały tydzień - od 16 do 22 września - czeka nas wiele aktywnych wydarzeń. Kampania jest inicjatywą Komisji Europejskiej-Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Ta europejska inicjatywa zachęca miasta i gminy do wprowadzania i promowania środków na rzecz zrównoważonego transportu oraz do zachęcania ludzi do wypróbowywania alternatyw dla korzystania z samochodów

  Czytaj więcej
 • Nowy sezon Jarmarków i Giełdy Staroci zainaugurowany

  Nowy sezon Jarmarków i Giełdy Staroci zainaugurowany

  Poniedziałek, 16 Wrzesień 2019

  14 września br. na dębickim Rynku odbyła się inauguracja sezonu Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła oraz Dembicka Giełda Staroci.

  Czytaj więcej