Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • 25-lat Straży Miejskiej w Dębicy

  25-lat Straży Miejskiej w Dębicy

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  29 sierpnia Straż Miejska w Dębicy, która utworzona została 3 października 1991 obchodziła jubileusz 25-lecia swojej działalności. Obchody rozpoczęły się mszą świętą o godz. 12.00 w kościele Krzyża Świętego, po której odbyła się jubileuszowa uroczystość w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy. Burmistrz Mariusz Szewczyk i komendant Straży Miejskiej Sylwester Bieszczad przywitali wszystkich przybyłych gości.

  Czytaj więcej
 • Na Kałużówce oddano cześć „tytanom ducha”

  Na Kałużówce oddano cześć „tytanom ducha”

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  Na polanie Kałużówka, w miejscu historycznej bitwy II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica, 26 i 27 sierpnia 2017 roku odbyły się uroczystości z okazji 73. rocznicy bitwy i operacji „Burza”. Centralnym punktem obchodów była msza święta, której przewodniczył ks. ppor. Edward Nylec oraz ceremoniał patriotyczno-wojskowy z udziałem 16. Batalionu Saperów z Niska. Na wniosek Zarządu Okręgu Tarnów ŚZŻAK, decyzją szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, 18 osób zostało odznaczonych Medalami Pro Patria.

  Czytaj więcej
 • Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Olchowcu

  Zlot Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Olchowcu

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  W dniach 13-18 sierpnia 2017 r. kilunastoosobowa reprezentacja Hufca ZHP Dębica z 7 Szczepu Drużyn Dębickich „Invicti” im. gen. Mariusza Zaruskiego uczestniczyła w Zlocie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Olchowcu nad Soliną. Zlot był okazją do spotkania kilkuset innych podkarpackich harcerzy oraz uczczenia pamięci o generale Zaruskim – twórcy wychowania wodnego w ZHP.

  Czytaj więcej
 • XIX Dni Sztuki

  XIX Dni Sztuki

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  Agencja Artystyczna „Aplauz” zaprasza na kolejną edycję Dni Sztuki. Jak co roku dobór artystów i repertuaru gwarantują niezapomniane doznania artystyczne. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego oraz Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta.

  Czytaj więcej
 • Pies „Dżimi” nr 596 (kojec nr 4) – szuka domu.

  Pies „Dżimi” nr 596 (kojec nr 4) – szuka domu.

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  Dorosły pies w typie owczarka niemieckiego. Radosny i pogodny. Na inne psy w większości reaguje agresją. Mimo, że raczej stał chyba na łańcuchu potrafi chodzić na smyczy. Bardzo garnie się do człowieka. Pies posiada Chip-a.

  Czytaj więcej
 • „Bela” nr 425 (kojec nr 2) – szuka domu.

  „Bela” nr 425 (kojec nr 2) – szuka domu.

  Czwartek, 31 Sierpień 2017

  Suczka Bela nr 425 trafiła do Przytuliska wraz z siostra Melą nr 424.

  Czytaj więcej