Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Finisaż wystawy "Na fundamentach wiary"

  Finisaż wystawy "Na fundamentach wiary"

  Czwartek, 30 Marzec 2017

  31 marca w Urzędzie Miejskim w Dębicy oraz w budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy odbędzie się finisaż wystawy połączony z drugą częścią sesji wykładowej „Na fundamentach wiary. Kościół Katolicki ziemi dębickiej na przestrzeni wieków”. Sesja wykładowa odbędzie się pod honorowym patronatem ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Rozpoczęcie wykładów będzie miało miejsce o godzinie 13.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie Arsenał

  Dębiccy harcerze na 47. Rajdzie Arsenał

  Czwartek, 30 Marzec 2017

  W weekend 24-26 marca 2017 r. w Warszawie po raz 47. odbył się Rajd Arsenał - organizowany przez Hufiec ZHP Warszawa Mokotów dla uczczenia akcji pod Arsenałem - bohaterskiego działania harcerzy z Szarych Szeregów znanego z książki "Kamienie na szaniec". Na rajdzie nie zabrakło harcerzy z Dębicy - ponad 20 osób z 12 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Groń" i 55 Dębickiej Drużyny Starszoharcerskiej "Gawra" reprezentowało Hufiec ZHP Dębica.

  Czytaj więcej
 • Bogdan Witkoś zakończył służbę w Zakładzie Karnym w Dębicy

  Bogdan Witkoś zakończył służbę w Zakładzie Karnym w Dębicy

  Środa, 29 Marzec 2017

  Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mariusz Szewczyk złożył specjalne podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz Dębicy i współpracę z jednostkami miejskimi ppłk. Bogdanowi Witkosiowi, który z końcem lutego br. przeszedł na zasłużoną emeryturę po 30 latach pracy. Dyrektorem Zakładu Karnego w Dębicy był przez ostatnich 16 lat.

  Czytaj więcej
 • Czy woda może namieszać w Raju? - Światowy Dzień Wody w Dębicy

  Czy woda może namieszać w Raju? - Światowy Dzień Wody w Dębicy

  Środa, 29 Marzec 2017

  22 marca, za przyczyną dębickiej wody z kranu, Centrum Handlowe Raj oszalało. Dębicka Kraniczanka była wszędzie – na konkursowych pracach, eksponowanych na sztalugach, w konkursowych filmach, wyświetlanych na wielkim ekranie, na koszulkach maluchów i młodzieży, w karafkach i słojach, serwowana z cytryną i miętą.

  Czytaj więcej
 • 62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

  62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

  Środa, 29 Marzec 2017

  10 recytatorów otrzymało nominacje do etapu regionalnego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego: Jakub Skupień, Natalia Świstara, Patrycja Serafin, Gabriela Wodzień, Agnieszka Górska, Paweł Morawczyński, Mateusz Ciurkot, Natalia Ochab, Kinga Kania, Aleksandra Ożóg.

  Czytaj więcej
 • Opera na wynos

  Opera na wynos

  Środa, 29 Marzec 2017

  27 kwietnia zapraszamy wszystkich melomanów do Dom Kultury i Kino „Kosmos” na muzyczny spektakl pt. „Opera na wynos”. Będzie klasycznie, ale nie całkiem poważnie.

  Czytaj więcej