Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Środa, 20 Wrzesień 2017

  Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła, który odbędzie się w dniach 24.10. 2017 do 26.10. 2017. Rekrutacja do udziału w festiwalu trwa do 30 września.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

  Czytaj więcej
 • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Miasto Dębica serdecznie zapraszają na obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 24 września.

  Czytaj więcej
 • "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  17 września w domu parafialnym przy kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie odbył się wernisaż wystawy “Ocalmy od zapomnienia” poświęconej patronom dębickich ulic, bohaterom Ziemi Dębickiej, żołnierzom AK. Wystawa otwarta została dokładnie w 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  4 grudnia zapraszamy do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na spektakl „Dwie połówki pomarańczy” Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Przedstawienie przeznaczone jest wyłącznie dla widzów dorosłych, którym twórcy gwarantują dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Czytanie 2017

  Narodowe Czytanie 2017

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zapraszamy w dniu 21 września 2017r. o godzinie 12:00, do budynku MiPBP przy ul. Akademickiej 10.

  Czytaj więcej