Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Powróciła „Podziemna Armia”

  Powróciła „Podziemna Armia”

  Wtorek, 12 Marzec 2019

  Program „Chcieli tylko wolnej Polski” w wykonaniu Grupy Safo Miejskiego Ośrodka Kultury oraz koncert Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka „Podziemna Armia Powraca”, zakończył dębickie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wydarzenie było poświęcone zmarłej przed miesiącem kpt. Izabeli Podhalańskiej, członkini Wojskowej Służby Kobiet ZWZ-AK oraz wieloletniej prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Środowiska 5. PSK AK w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • W hołdzie „Żołnierzom Niezłomnym” po raz dziewiąty

  W hołdzie „Żołnierzom Niezłomnym” po raz dziewiąty

  Wtorek, 12 Marzec 2019

  W ubiegłą niedzielę na dębickim rynku, w kościele pw. Św. Jadwigi i na Cmentarzu Wojskowym odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości były okazją do oddania hołdu tym, którzy po 1944 roku, przeciwstawili się reżimowi komunistycznemu w Polsce.

  Czytaj więcej
 • Narodowy Balet Kijowski - „Jezioro Łabędzie”

  Narodowy Balet Kijowski - „Jezioro Łabędzie”

  Czwartek, 07 Marzec 2019

  Agencja Brussa zaprasza 7 kwietnia do Domu Kultury „Mors” na wyjątkowe widowisko - „Jezioro Łabędzie” Piotra Czajkowskiego, w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego. To rzadka okazja do zobaczenia na żywo największego fenomenu sztuki baletowej, który już od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata.

  Czytaj więcej
 • "W służbie Najjaśniejszej..." - zapraszamy do udziału w konkursie

  "W służbie Najjaśniejszej..." - zapraszamy do udziału w konkursie

  Czwartek, 07 Marzec 2019

  Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów zaprasza uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Konkursie „W służbie Najjaśniejszej…” organizowanym dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej.

  Czytaj więcej
 • XXIII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”

  XXIII Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”

  Czwartek, 07 Marzec 2019

  Serdecznie zapraszamy grupy teatralne z powiatu dębickiego do udziału w 23. edycji Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”, który odbędzie się 11 kwietnia br. w Domu Kultury i Kinie „Kosmos”.

  Czytaj więcej