Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • OPŁATY ZA ŚMIECI

  Poniedziałek, 06 Kwiecień 2020 Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Zdrowia - podziękujmy za pracę służby zdrowia

  Światowy Dzień Zdrowia - podziękujmy za pracę służby zdrowia

  Poniedziałek, 06 Kwiecień 2020

  7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest na świecie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku święto ma szczególne wymiar. Świat walczy z pandemią COVID-19. Z podziwem patrzymy z jak wielkim poświęceniem służby medyczne na terenie całego kraju oraz naszego miasta i powiatu walczą z niewidzialnym wrogiem. Dlatego zachęcamy do włączenia się w inicjatywę podziękowania pracownikom służby zdrowia za ich walkę o zdrowie i życie Polaków. Punktualnie o godz. 13:00, 7 kwietnia br., zamanifestujmy naszą wdzięczność w ramach akcji „Brawa Dla Was”.

  Czytaj więcej
 • 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

  80. rocznica Zbrodni Katyńskiej

  Niedziela, 05 Kwiecień 2020

  W tym roku mija 80. rocznica zbrodni dokonanej przez NKWD na polskich oficerach, funkcjonariuszach, inteligencji i duchownych w ramach Zbrodni Katyńskiej. Na mocy decyzji członków Biura Politycznego KC WKP (b) ze Stalinem na czele, na wiosnę 1940 r. zamordowano co najmniej 21 857 osób. Polskich jeńców z Kozielska rozstrzelano i pochowano w Katyniu, ze Starobielska – w Charkowie i pogrzebano w rejonie pobliskiej wsi Piatichatki, z Ostaszkowa – w Kalininie (dziś Twer) i pochowano w Miednoje. Więźniów straconych na Ukrainie pogrzebano najprawdopodobniej w Bykowni pod Kijowem, a zamordowanych na Białorusi – prawdopodobnie w Kuropatach pod Mińskiem.

  Czytaj więcej
 • Odwołana kwalifikacja wojskowa

  Odwołana kwalifikacja wojskowa

  Niedziela, 05 Kwiecień 2020

  W związku z licznymi pytaniami przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej, wstrzymana została kwalifikacja wojskowa na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

  Czytaj więcej