Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • 1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi

  1287 ludzi wielkiego serca – Wszystko dla Gabrysi

  Wtorek, 28 Październik 2014

  1099 osób w Dębicy i 188 osób w Pilźnie zarejestrowało się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego podczas przeprowadzonej 25 i 26 października akcji poszukiwania bliźniaka genetycznego dla 9-letniej Gabrysi chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dębiczanie tłumnie odpowiedzieli na apel taty Gabrysi o rejestrację w bazie dawców szpiku. Tego dnia długo nie zapomną wszyscy, którzy w niedzielę przyszli do Domu Kultury Mors.

  Czytaj więcej
 • Harcerska akcja „Znicz”

  Harcerska akcja „Znicz”

  Poniedziałek, 27 Październik 2014

  Już po raz drugi harcerze z Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Dębicy zorganizują stoiska w ramach harcerskiej akcji „Znicz”. Akcja ta polega na sprzedaży zniczy przy okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. W ubiegłym roku harcerze i instruktorzy zorganizowali jedno stoisko przy cmentarzu na ulicy Wielopolskiej, co spotkało się z pozytywnym odbiorem ze strony osób odwiedzających groby najbliższych. W tym roku instruktorzy 48 Szczepu postanowili ponownie zorganizować akcję, tym razem z dwoma stoiskami.

  Czytaj więcej
 • Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy

  Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy

  Piątek, 24 Październik 2014

  21 października w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie wyników IV Międzyszkolnego Konkursu „ Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębica”. Konkurs, którego organizatorkami były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 10 Agnieszka Skała i Barbara Krauze odbył się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i plastyczno- literackiej. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław leski, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior i dyrektor MOK Elżbieta Kęsik.

  Czytaj więcej
 • Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim

  Twoje zdrowie jest potrzebne Tobie i Twoim bliskim

  Czwartek, 23 Październik 2014

  17 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy w związku z obchodami „Breast Health Day” odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Europa Donna Dębica konferencja pt. „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”.

  Czytaj więcej
 • Dzień Patronki Miasta Dębicy

  Czwartek, 23 Październik 2014

  Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Świętej Jadwigi w Dębicy rozpoczęły się tegoroczne miejskie obchody Dnia Patronki miasta Dębicy . Świętej Jadwigi Śląskiej. Po mszy św. miał miejsce uroczysty przemarsz władz miasta i mieszkańców Dębicy pod figurę Św. Jadwigi obok Urzędu Miejskiego.

  Czytaj więcej
 • Rozwój kreatywności – warsztaty florystyczne dla seniorów

  Rozwój kreatywności – warsztaty florystyczne dla seniorów

  Środa, 22 Październik 2014

  Seniorzy z fili Nr 1 Domu Dziennego Pobytu - „Domu Seniora” w ramach programu ,,Aktywny Klub Seniora” od kilku tygodni uczestniczą w warsztatach florystycznych. Program dofinansowany jest z budżetu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, natomiast jego realizacją zajmuje się Stowarzyszenie „Ad Astram” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej