Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dzień Pracownika Socjalnego i nagroda Prezydenta RP dla Małgorzaty Kędzior

  Dzień Pracownika Socjalnego i nagroda Prezydenta RP dla Małgorzaty Kędzior

  Wtorek, 25 Listopad 2014

  21 listopada br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Pracownika Socjalnego. Podczas uroczystości nagrodę za podejmowanie nowatorskich działań w niwelowaniu zjawiska bezdomności i realizację licznych projektów na rzecz integracji środowisk lokalnych z rąk Prezydenta RP odebrała Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej

  Jubileusz Miejskiej Orkiestry Dętej

  Poniedziałek, 24 Listopad 2014

  Galowy koncert w Domu Kultury „Mors”, połączony z ceremonią wręczenia prestiżowych odznaczeń, podsumował 55 lat działalności artystycznej Miejskiej Orkiestry Dętej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • 5 lat Domu Seniora w Dębicy

  5 lat Domu Seniora w Dębicy

  Środa, 19 Listopad 2014

  14 listopada br. w Domu Seniora przy ulicy Rzeszowskiej działającego w strukturach MOPS odbyła się uroczystość jubileuszu pięciolecia jego istnienia. Do powstałego jako Filia Nr 1 funkcjonującego już Domu Dziennego Pobytu uczęszczało dotychczas 90 seniorów. Aktualnie spędza w nim czas ponad 40 osób.

  Czytaj więcej
 • Raduje się serce – mamy Niepodległą!

  Raduje się serce – mamy Niepodległą!

  Środa, 19 Listopad 2014

  Harcerze co roku podejmują różnorodne działania związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Tak było i tym razem – oprócz tradycyjnego udziału w uroczystościach, Hufiec ZHP Dębica po raz kolejny przyłączył się do akcji „Mamy Niepodległą” organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego, a drużyny realizowały propozycję programową „Raduje się serce”.

  Czytaj więcej
 • Harcerze w Hollywood

  Harcerze w Hollywood

  Poniedziałek, 17 Listopad 2014

  W weekend od 7 do 9 listopada w Zespole Szkół w Straszęcinie odbył się śródroczny biwak Prawie 48 Szczepu Dębowego Liścia im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica. Ponad 70 zuchów, harcerzy i instruktorów na trzy dni przeniosło się w świat czerwonych dywanów, wielkich premier filmowych i wcieliło się w gwiazdy z Hollywood.

  Czytaj więcej
 • Dębiczanie świętowali Dzień Niepodległości

  Dębiczanie świętowali Dzień Niepodległości

  Czwartek, 13 Listopad 2014

  11 listopada to bardzo ważny dzień dla naszej ojczyzny, dlatego też i Dębica włączyła się w świętowanie obchodów Dnia Niepodległości.

  Czytaj więcej