Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Konkurs recytatorski „Polscy poeci dla Małych i Dużych”

  Konkurs recytatorski „Polscy poeci dla Małych i Dużych”

  Poniedziałek, 25 Maj 2015

  22 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski uczniów z niepełnosprawnością intelektualną „Polscy poeci dla Małych i Dużych” w którym wzięło udział 24 uczniów dębickich przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem konkursu było Miasto Dębica.

  Czytaj więcej
 • Dzień Słoweński w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy

  Dzień Słoweński w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Dębicy

  Poniedziałek, 25 Maj 2015

  21 maja w Miejskim Przedszkolu nr 1 został zorganizowany Dzień Słoweński. Przedszkolaki w specjalnym programie artystycznym zaprezentowały swoja znajomość tego kraju, zwyczaje sąsiadów, ich atrakcje turystyczne, a ich występom przyglądał się burmistrz Mariusz Szewczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak.

  Czytaj więcej
 • Konkurs "Witajcie w naszej bajce"

  Konkurs "Witajcie w naszej bajce"

  Piątek, 22 Maj 2015

  Blanka Bieszczad i Laura Wiktor ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy oraz Zuzanna Grecka, reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, zdobyły pierwsze miejsca w 3. Konkursie Piosenki Dziecięcej „Witajcie w naszej bajce”. Nagrodę w kategorii obrazek muzyczny otrzymał Marceli Zygmunt ze Szkoły Podstawowej w Zasowie.

  Czytaj więcej
 • XII Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli

  XII Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli

  Piątek, 22 Maj 2015

  19 maja br. w DK „Śnieżka” odbyło się XII Międzypokoleniowe Spotkanie Dębickich Nauczycieli. Przybyli goście mieli okazję spędzić urocze popołudnie przy wspominkach, szkolnych anegdotach oraz w rytmie znanych przebojów lat ’60 i ‘70.

  Czytaj więcej
 • Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  Czwartek, 21 Maj 2015

  20 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy przy ul. Matejki 22 odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w których wzięli udział uczniowie ze szczególnymi trudnościami edukacyjnymi, ich rodzice, opiekunowie oraz zaproszeni goście. W spotkaniu poprzedzonym częścią artystyczną w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy uczestniczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej
 • Noc Muzeów w Dębicy

  Noc Muzeów w Dębicy

  Wtorek, 19 Maj 2015

  Setki dębiczan oraz osób przyjezdnych odwiedziło Muzeum Regionalne w Dębicy podczas sobotniej Nocy Muzeów, która w tym roku odbyła się 16 maja. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć zarówno wystawy stałe, jak i wystawy czasowe przygotowane specjalnie z myślą o tegorocznej Nocy Muzeów. Jak nietrudno się domyśleć wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się czołgi, wozy bojowe i śmigłowiec na które to eksponaty tylko tej nocy mogli bezkarnie się wspinać i zaglądać do ich wnętrza.

  Czytaj więcej