Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Seniorzy MOPS nagrodzeni

  Seniorzy MOPS nagrodzeni

  Wtorek, 31 Marzec 2015

  Dwie placówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy: Dom Seniora przy ulicy Rzeszowskiej oraz Dom Dziennego Pobytu przy ulicy Mościckiego wystawiały swoje prace w IX Powiatowym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocnym. Konkurs odbył się w niedzielę palmową. Zwiedzający mogli również zakupić prezentowane prace. W kategorii „Współczesne Ozdoby Wielkanocne” Dom Seniora został nagrodzony III miejscem.

  Czytaj więcej
 • DĘBICKIE DYKTANDO 2015

  DĘBICKIE DYKTANDO 2015

  Wtorek, 31 Marzec 2015

  30 marca w DK Śnieżka odbył się Konkurs Ortograficzny DĘBICKIE DYKTANDO 2015. W konkursie wzięli udział zarówno uczniowie dębickich szkół, jak i osoby dorosłe, wśród których nie brakowało pracowników miejskich jednostek organizacyjnych, spółek, firm i placówek oświatowych. Na szczególne podkreślenie zasługuje udział kilkunastu mieszkańców Dębicy, którzy prywatnie postanowili zmierzyć się z niełatwym tekstem zatytułowanym „Urojenia chorej wyobraźni, czyli strach ma wielkie oczy”.

  Czytaj więcej
 • Harcerze z Hufca ZHP Dębica po raz kolejny na Rajdzie Arsenał

  Harcerze z Hufca ZHP Dębica po raz kolejny na Rajdzie Arsenał

  Piątek, 27 Marzec 2015

  W dniach 20-22 marca 2015r. w Warszawie odbyła się kolejna, 45, edycja Rajdu Arsenał – nazwanego tak w nawiązaniu do słynnej akcji harcerzy z Szarych Szeregów rozpowszechnionej m.in. dzięki książce Aleksandra Kamińskiego. Zgodnie z wieloletnią tradycją, na rajdzie nie zabrakło dębickich harcerzy, których udział w tym wydarzeniu był współfinansowany przez Urząd Miejski w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Eliminacje regionalne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i Dziecięcego Festiwalu Słowa.

  Eliminacje regionalne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i Dziecięcego Festiwalu Słowa.

  Piątek, 27 Marzec 2015

  Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizuje eliminacje regionalne XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego i Dziecięcego Festiwalu Słowa. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, przesłuchania odbędą się w Domu Kultury „Śnieżka” 30 kwietnia 2015 r.

  Czytaj więcej
 • „WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA” - rozstrzygnięcie konkursu

  „WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA” - rozstrzygnięcie konkursu

  Czwartek, 26 Marzec 2015

  24 marca o godzinie 10.00 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Akademickiej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Współczesna Pisanka Wielkanocna". Rozstrzygnięcie konkursu połączone było z wernisażem prac oraz wręczeniem nagród laureatom konkursu. Okolicznościowe dyplomy i nagrody laureaci odebrali z rąk burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka oraz dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy Barbary Pelczar-Białek.

  Czytaj więcej
 • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2015 w Dębicy - rozstrzygnięcie konkursu

  ŚWIATOWY DZIEŃ WODY 2015 w Dębicy - rozstrzygnięcie konkursu

  Wtorek, 24 Marzec 2015

  Czy wyobrażasz sobie chociaż jeden dzień swojego życia bez wody? Czy wiesz, że przeciętnie w ciągu dnia Europejczyk zużywa ok. 150 litrów wody, a w Afryce człowiek ma do dyspozycji ok. 20 litrów? Czy wiesz, że więcej osób na świecie ma własny telefon komórkowy niż dostęp do jakiejkolwiek toalety? Czy wiesz jakie skutki dla życia ma brak dostępu do wody? Światowy Dzień Wody, który obchodziliśmy w Dębicy 20 marca, był świetną okazją, aby zgłębić temat oszczędzania wody na świecie.

  Czytaj więcej