Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Klub Miłośników Teatru i Opery - nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy

  Klub Miłośników Teatru i Opery - nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy

  Piątek, 08 Maj 2015

  Ważna wiadomość dla miłośników sztuki teatralnej i operowej. Wszystkich Państwa, którym bliskie są te dziedziny sztuki zapraszamy serdecznie do naszego grona – Klubu Miłośników Teatru i Opery.

  Czytaj więcej
 • Asystenci polubili Dębicę

  Asystenci polubili Dębicę

  Poniedziałek, 04 Maj 2015

  Drugi raz w tym roku asystenci rodzin z ośrodków pomocy społecznej województwa podkarpackiego spotkali się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dębicy. W utworzonej dwa lata temu Grupie Wymiany Doświadczeń rozmawiali o swojej pracy i przedstawiali jej efekty. W spotkaniu uczestniczyło 27 asystentów rodzin z 12 gminnych ośrodków pomocy społecznej województwa podkarpackiego..

  Czytaj więcej
 • Tydzień Bibliotek 2015

  Tydzień Bibliotek 2015

  Poniedziałek, 04 Maj 2015

  W dniach 8-15 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich już po raz dwunasty organizuje Tydzień Bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

  Czytaj więcej
 • „Wesele Figara” na Święto 3 Majowe

  „Wesele Figara” na Święto 3 Majowe

  Poniedziałek, 04 Maj 2015

  Dębiccy artyści amatorzy uczcili Święto Konstytucji 3 Maja premierą opery Wolfganga Amadeusza Mozarta „Wesele Figara”. Prawie 4 godziny pięknej muzyki, zaskakujących zwrotów akcji, sporo humoru i znakomitej zabawy. Tak wyglądał wieczór wieńczący Święto Konstytucji 3 Maja w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury.

  Czytaj więcej
 • Obchody Święta 3 Maja w Dębicy - FOTOREPORTAŻ

  Obchody Święta 3 Maja w Dębicy - FOTOREPORTAŻ

  Poniedziałek, 04 Maj 2015

  Zbiórką pocztów sztandarowych na dębickim Rynku oraz odegraniem hymnu narodowego rozpoczęły się obchody Święta Narodowego 3 Maja w Dębicy. W uroczystościach na Rynku i złożeniu wiązanek kwiatów pod figurą Matki Bożej na Placu Gryfitów wzięli udział burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Jarosław Śliwa oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Szczepan Mroczek.

  Czytaj więcej
 • Recytatorskie zmagania najmłodszych

  Recytatorskie zmagania najmłodszych

  Czwartek, 30 Kwiecień 2015

  Dominik Osika, Patrycja Swół, Igor Cena, Adrianna Helowicz i Eliza Banach otrzymali nominację do finału Dziecięcego Festiwalu Słowa, który odbędzie się w dniach 29-31 maja 2015 roku w Starachowickim Centrum Kultury.

  Czytaj więcej