Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Wizyta Profesora Jana Sarny w Placówce Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ulicy Sienkiewicza.

  Wizyta Profesora Jana Sarny w Placówce Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ulicy Sienkiewicza.

  Wtorek, 24 Luty 2015

  Bardzo miłym zaskoczeniem dla dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” przy ul. Sienkiewicza była wizyta profesora Jana Sarny, dyrektora Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Profesor Jan Sarna przyszedł na spotkanie z dziećmi w towarzystwie burmistrza miasta Mariusza Szewczyka oraz Małgorzaty Kędzior, dyrektora MOPS.

  Czytaj więcej
 • Zimowisko w placówce „Promyki Nadziei”

  Zimowisko w placówce „Promyki Nadziei”

  Wtorek, 24 Luty 2015

  W dnia 2-13 lutego 2015 r. w Placówce Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” odbyło się zimowisko, z którego skorzystało 75 dzieci i młodzieży z dębickich szkół podstawowych i miejskich gimnazjów. Zimowisko było dofinansowane przez Miasto Dębica.

  Czytaj więcej
 • Wykład o malarstwie abstrakcyjnym

  Wykład o malarstwie abstrakcyjnym

  Wtorek, 24 Luty 2015

  Kolejny wykład dra Tomasza Kisiela, krytyka i historyka sztuki, wykładowcy na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, był poświęcony dwóm przedstawicielom sztuki abstrakcyjnej w jej najradykalniejszym wydaniu. Pierwszym artystą był niemiecki malarz występujący pod pseudonimem Wols, drugim Jackson Pollock, amerykański malarz, którego prace należą obecnie do najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie. Wykład odbył się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Inauguracja obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Wtorek, 24 Luty 2015

  20 lutego w Domu Kultury "Kosmos" uroczyście zainaugurowano obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z wykładem wystąpił prof. dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, pełnomocnik Prezesa IPN ds. poszukiwań miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego. Wieczór zwieńczył koncert Lecha i Bożeny Makowieckich z grupy Zayazd.

  Czytaj więcej
 • Seniorzy smakowali pączki

  Seniorzy smakowali pączki

  Poniedziałek, 23 Luty 2015

  Blisko 40 osób wzięło udział w spotkaniu pt. „Wspólne pączków smakowanie”, które odbyło się w Tłusty Czwartek, 12 lutego br. w „Domu Seniora” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • 6 dawek życia - Koncert dla Bartka

  6 dawek życia - Koncert dla Bartka

  Piątek, 20 Luty 2015

  Grupa przyjaciół Bartłomieja Hebdy i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na koncert charytatywny „6 dawek życia” dedykowany ciężko choremu Bartkowi. 28 lutego br. w Domu Kultury „Mors” wystąpią: Gang Marcela, Jan Wojdak i Arisa Vinci, Kacper Leśniewski, Dominika Kobiałka, Jakub Prachnowski, Aleksandra Ożóg. Koncert rozpocznie się o godz.17.00, wstęp wolny.

  Czytaj więcej