Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Osoby z 57 krajów odwiedziły Muzeum Regionalne w Dębicy

  Osoby z 57 krajów odwiedziły Muzeum Regionalne w Dębicy

  Wtorek, 16 Grudzień 2014

  Zarówno wystawy stałe udostępnione w Muzeum Regionalnym w Dębicy, w tym archeologiczna, etnograficzna, historyczna, sztuki i wojskowa, a także ekspozycje czasowe cieszą się dużą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców ziemi dębickiej, ale również wśród ludzi z całego świata.

  Czytaj więcej
 • Władze miejskie złożyły kwiaty pod krzyżem w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

  Władze miejskie złożyły kwiaty pod krzyżem w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

  Sobota, 13 Grudzień 2014

  13 grudnia o godz. 12.00 w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego na Placu Solidarności burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy Szczepan Mroczek i zastępca Andrzej Bal złożyli kwiaty pod Krzyżem Solidarności.

  Czytaj więcej
 • Dzień skupienia dla samorządowców

  Dzień skupienia dla samorządowców

  Sobota, 13 Grudzień 2014

  13 grudnia w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbył się jak co roku Dzień Skupienia dla Samorządowców, zorganizowany dla wszystkich osób z powiatu dębickiego związanych z samorządem. Dzień Skupienia rozpoczął się mszą św. o godz. 10.00. Po mszy świętej odbyło się spotkanie opłatkowe dla samorządowców, którego gospodarzem był burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej
 • Nowe oświetlenie świąteczne w Rynku i na ulicach Dębicy

  Nowe oświetlenie świąteczne w Rynku i na ulicach Dębicy

  Czwartek, 11 Grudzień 2014

  Rynek, ulica Kolejowa oraz Rzeszowska, a także trzy ronda: Kombatantów RP, Stefana Bartusia i Heleny Jabłonowskiej w tym roku zostały udekorowane nowo zaaranżowanymi ozdobami świetlnymi. Koszt inwestycji wyniósł 100 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Święty Mikołaj rozdał uśmiech i radość dzieciom

  Święty Mikołaj rozdał uśmiech i radość dzieciom

  Czwartek, 11 Grudzień 2014

  8 grudnia 2014r. w Domu Kultury MORS Święty Mikołaj spotkał się z blisko 200 dziećmi z rodzin, którymi opiekuje się Miejski Ośrodek Pomocy społecznej w Dębicy, aby wręczyć im świąteczne prezenty.

  Czytaj więcej
 • TERAZ TWÓJ CZAS Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014.

  TERAZ TWÓJ CZAS Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014.

  Czwartek, 11 Grudzień 2014

  W Szkole Podstawowej Nr 9 odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, która przebiegała na terenie Dębicy po raz dziewiąty. Koordynatorem tej akcji na szczeblu miasta był Naczelnik Spraw Obywatelskich Roman Rogowski, a nad przebiegiem całorocznej kampanii czuwali i kierowali nią w dębickich szkołach: Andrzej Nylec, Anna Wiktor oraz Bernadeta Węgrzyn - nauczyciele SP 9. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Radiowych i Fundację Trzeźwy Umysł pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komendę Główną Policji.

  Czytaj więcej