Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Happening dla Gabrysi

  Happening dla Gabrysi

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  W niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego w Dębicy odbył się happening zachęcający mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji poszukiwania dawcy szpiku kostnego dla 9 – letniej Gabrysi. Specjalne kazanie o niej wygłosił ks. Mariusz Ogorzelec przebrany za … biedronkę.

  Czytaj więcej
 • Cała Polska uczy ratować

  Cała Polska uczy ratować

  Poniedziałek, 20 Październik 2014

  16 października obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zorganizowała akcję „Cała Polska uczy ratować”, która polega na rozpowszechnianiu i popularyzowaniu wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. W całej Polsce odbyło się bicie rekordu w wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO) na przeznaczonych do nauki fantomach.

  Czytaj więcej
 • Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy

  Marsz dla Życia i Rodziny w Dębicy

  Piątek, 10 Październik 2014

  Kilka tysięcy osób wzięło udział w VI Diecezjalnym Marszu dla Życia i Rodziny, który odbył się 12 października w Dębicy. Marsz był połączony z XIV Dniem Papieskim, któremu w tym roku towarzyszyło hasło „Świętymi bądźcie”. Patronat nad marszem objęli ks. biskup Andrzej Jeż, burmistrz Dębicy Paweł Wolicki oraz marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl

  Czytaj więcej
 • I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w Dębicy

  I Ogólnopolski Zjazd Jadwig w Dębicy

  Wtorek, 07 Październik 2014

  Wszystkich serdecznie zapraszamy na I Ogólnopolski Zjazd Jadwig już w najbliższą sobotę 11 października na dębickim Rynku. Wydarzenie organizowane jest w ramach odbywających się cyklicznie Jarmarków Dębickich oraz „Dembickiej Giełdy Staroci” w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Warsztaty decoupage dla seniorów

  Warsztaty decoupage dla seniorów

  Czwartek, 02 Październik 2014

  32 seniorów z Dębicy rozpoczęło zajęcia z artystycznego zdobienia przedmiotów techniką decoupage w ramach programu ,,Aktywny Senior III”. Zajęcia finansowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie, a realizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Rowerem po zdrowie - pielgrzymka rowerowa

  Rowerem po zdrowie - pielgrzymka rowerowa

  Czwartek, 18 Wrzesień 2014

  20 września o godz. 9.00 spod Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Wagnera w Dębicy wystartuje pielgrzymka rowerowa. Organizatorem pielgrzymki jest UKS Kępa przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Dębicy, Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

  Czytaj więcej