Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

  Czytaj więcej
 • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Miasto Dębica serdecznie zapraszają na obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 24 września.

  Czytaj więcej
 • Rozpoczął się nabór wniosków do projektu

  Rozpoczął się nabór wniosków do projektu

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Ministerstwo Rozwoju i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) informuje, że w ramach Pakietu dla średnich miast, rozpoczął się nabór wniosków w działaniu 3.2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który potrwa do 28 lutego 2018 r.

  Czytaj więcej
 • Biuro Zarządzania Kryzysowego rekomenduje zapoznanie się z poradnikami

  Biuro Zarządzania Kryzysowego rekomenduje zapoznanie się z poradnikami

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  W związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dębicy publikuje kolejne opracowania RCB dotyczące zagrożeń i postępowania w przypadku ich wystąpienia.

  Czytaj więcej
 • "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  "Ocalmy od zapomnienia" - wystawa w domu parafialnym przy ul. Orlej

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  17 września w domu parafialnym przy kościele pw. Serca Pana Jezusa w Dębicy – Latoszynie odbył się wernisaż wystawy “Ocalmy od zapomnienia” poświęconej patronom dębickich ulic, bohaterom Ziemi Dębickiej, żołnierzom AK. Wystawa otwarta została dokładnie w 78 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

  Czytaj więcej
 • Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Spektakl: „Dwie połówki pomarańczy”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  4 grudnia zapraszamy do Domu Kultury i Kina „Kosmos” na spektakl „Dwie połówki pomarańczy” Igi Kownackiej, w reżyserii Marii Ciunelis. Przedstawienie przeznaczone jest wyłącznie dla widzów dorosłych, którym twórcy gwarantują dwie godziny śmiechu i dobrej zabawy.

  Czytaj więcej