Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • II Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

  II Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

  Środa, 27 Wrzesień 2017

  Miejski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej zapraszają uczniów szkół klas 7 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych do uczestnictwa w 2. edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej, który odbędzie się 27 października br. w Domu Kultury i Kinie „Kosmos”.

  Czytaj więcej
 • Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego – obchody w Dębicy i Chotowej

  Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego – obchody w Dębicy i Chotowej

  Poniedziałek, 25 Wrzesień 2017

  15 września w Dębicy rozpoczęły się obchody Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego. Organizatorem tego wydarzenia w tym roku był Podkarpacki Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych. Uroczystości, w których uczestniczyło ponad 400 osób objął patronatem burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej
 • Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Narodowe Czytanie "Wesela" Wyspiańskiego w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy

  Piątek, 22 Wrzesień 2017

  21 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” podczas której kilkunastu zaproszonych gości odczytało wybrane fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania pomieszczeń świeżo wyremontowanej biblioteki. Koszt inwestycji, która została zrealizowana w ramach projektu „Biblioteka – Poziom Wyżej”, a dzięki której biblioteka zyskała nie tylko nowy wygląd, ale została doposażona w sprzęt komputerowy, elektroniczny i nowe meble wyniósł 1,3 miliona złotych.

  Czytaj więcej
 • Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Festiwal im. Zbigniewa Warchoła w październiku w Dębicy

  Środa, 20 Wrzesień 2017

  Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" w Dębicy zaprasza osoby niepełnosprawne do udziału w I Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła, który odbędzie się w dniach 24.10. 2017 do 26.10. 2017. Rekrutacja do udziału w festiwalu trwa do 30 września.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Światowy Dzień Sybiraka. 17 września pamiętajmy o losach Polaków na „nieludzkiej ziemi”

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Dzień Sybiraka przypada w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

  Czytaj więcej
 • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Wtorek, 19 Wrzesień 2017

  Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, Parafia pw. Św. Jadwigi oraz Miasto Dębica serdecznie zapraszają na obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, które odbędą się 24 września.

  Czytaj więcej