Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Co z budżetem obywatelskim Dębicy?

  Co z budżetem obywatelskim Dębicy?

  Wtorek, 19 Maj 2020

  W związku z obowiązującym na terenie Polski stanem epidemii, władze Dębicy podjęły decyzję o zmianie harmonogramu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Dębica. Zadania zaplanowane do realizacji w 2020 r. zostały przesunięte w czasie, a propozycje zadań składanych w tegorocznej edycji BO, mieszkańcy będą mogli zgłaszać od 1 września do 31 października 2020 roku. Głosowanie zaplanowano na wiosnę 2021 roku.

  Czytaj więcej
 • „Barka” pod Pomnikiem Jana Pawła II

  „Barka” pod Pomnikiem Jana Pawła II

  Poniedziałek, 18 Maj 2020

  Na Placu Solidarności, w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, odbyły się skromne uroczystości jubileuszowe. Delegacje władz, przedstawiciele szkół noszących imię Jana Pawła II oraz mieszkańcy Dębicy, złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przed pomnikiem świętego papieża Polaka. Na zakończenie wspólnie odśpiewano „Barkę”, ulubioną pieśń Karola Wojtyły.

  Czytaj więcej
 • Od 17 maja zniesione zostaną kolejne ograniczenia

  Od 17 maja zniesione zostaną kolejne ograniczenia

  Środa, 13 Maj 2020

  Na konferencji prasowej, premier RP Mateusz Morawiecki poinformował o przejściu do trzeciego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od niedzieli 17 maja więcej osób będzie mogło uczestniczyć w uroczystościach religijnych, a od 18 maja otwarte zostaną: zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, restauracje i kawiarnie. Również od 18 maja miejskie przedszkola utworzą oddziały dla dzieci rodziców pracujących.

  Czytaj więcej
 • Ulica Kwiatkowskiego już przejezdna

  Ulica Kwiatkowskiego już przejezdna

  Środa, 13 Maj 2020

  Ulica Kwiatkowskiego od dnia 14 maja br. będzie ponownie włączona do ruchu. Zakończyła się przebudowa pierwszego etapu inwestycji na odcinku drogi od ronda na skrzyżowaniu ulicy Kwiatkowskiego i 1 Maja do skrzyżowania z ulicą Północną.

  Czytaj więcej