Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Od 14 lat ratują zabytkowe nagrobki na Starym Cmentarzu w Dębicy

  Od 14 lat ratują zabytkowe nagrobki na Starym Cmentarzu w Dębicy

  Środa, 08 Listopad 2017

  1 listopada już po raz czternasty odbyła się zorganizowana przez Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem w Dębicy kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na najstarszej dębickiej nekropolii. Na ratowanie historycznych nagrobków kwestowali m.in. burmistrz Mariusz Szewczyk i radni Rady Miejskiej w Dębicy. Dzięki hojności dębiczan do puszek kwestujących trafiło ponad 11 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej
 • Projekt „Profilaktyka zdrowotna kluczem do utrzymania aktywności zawodowej”

  Projekt „Profilaktyka zdrowotna kluczem do utrzymania aktywności zawodowej”

  Środa, 08 Listopad 2017

  „Profilaktyka zdrowotna kluczem do utrzymania aktywności zawodowej” to tytuł projektu realizowanego przez Centrum Medyczne „Medyk” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 Działanie 7.6. Do udziału w projekcie i w różnych formach wsparcia oferowanych w ramach projektu organizatorzy zapraszają m.in. mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego.

  Czytaj więcej
 • Odznaczenia "Zasłużeni dla Miasta Dębicy" przyznane

  Odznaczenia "Zasłużeni dla Miasta Dębicy" przyznane

  Środa, 08 Listopad 2017

  Kapitan Izabela Podhalańska, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, kapitan Edmund Książek, wiceprezes tej organizacji i Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi „Europa Donna Dębica” decyzją Rady Miejskiej w Dębicy zostali uhonorowani odznaczeniem „Zasłużony dla Miasta Dębica”. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbędzie się 11 listopada podczas uroczystości w Domu Kultury Kosmos.

  Czytaj więcej
 • Więcej stypendiów artystycznych dla uzdolnionej młodzieży

  Więcej stypendiów artystycznych dla uzdolnionej młodzieży

  Środa, 08 Listopad 2017

  Do dziesięciu wzrosła liczba przyznawanych przez kapitułę na wniosek burmistrza Stypendiów Miasta Dębicy w zakresie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Dotychczas przyznawanych było pięć takich stypendiów w kwocie 300 złotych miesięcznie.

  Czytaj więcej
 • Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

  Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

  Wtorek, 07 Listopad 2017

  Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 17-26 listopada dodatkowej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

  Czytaj więcej
 • "Senior +” w Dębicy

  "Senior +” w Dębicy

  Piątek, 03 Listopad 2017

  Gmina Miasto Dębica otrzymała 43.300 złotych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015 – 2020, edycja w 2017 r. „na najlepsze projekty polegające na wsparciu tworzenia placówek typu „Senior +” w tym dziennych domów oraz wsparcia funkcjonowania już istniejących placówek".

  Czytaj więcej