Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Sandomierskiej

  Powstanie chodnik i ścieżka rowerowa przy ul. Sandomierskiej

  Czwartek, 06 Kwiecień 2017

  Radni miejscy wyrazili zgodę na przekazanie Województwu Podkarpackiemu wsparcia w wysokości 100 tysięcy złotych na przygotowanie dokumentacji projektowej i budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową przy ul. Sandomierskiej. O realizację tej inwestycji wnioskowali mieszkańcy Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Targi Pracy 2017 w Dębicy już jutro

  Targi Pracy 2017 w Dębicy już jutro

  Wtorek, 04 Kwiecień 2017

  Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy, Urząd Miejski w Dębicy, Urząd Gminy Dębica, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP w Rzeszowie oraz Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy zapraszają do udziału w TARGACH PRACY DĘBICA 2017, które odbędą się w dniu 5 kwietnia 2017 r. (środa) w godz. 10.00 – 13.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 78.

  Czytaj więcej
 • Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą starać się o dotacje na wsparcie efektywności energetycznej budynków

  Wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą starać się o dotacje na wsparcie efektywności energetycznej budynków

  Piątek, 24 Marzec 2017

  Od 31 marca do 29 maja br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski o dofinansowanie modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych w ramach środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. O dofinansowanie starać mogą się spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Na realizację projektu NFOŚiGW zarezerwował 300 milionów złotych. Rozstrzygnięcie konkursu przewidziano na listopad 2017 r.

  Czytaj więcej
 • Dziewięć milionów złotych dofinansowania dla Dębicy na zakup nowoczesnych autobusów i poprawę infrastruktury drogowej

  Dziewięć milionów złotych dofinansowania dla Dębicy na zakup nowoczesnych autobusów i poprawę infrastruktury drogowej

  Czwartek, 16 Marzec 2017

  Złożony przez Gminę Miasta Dębica wniosek pn. “Ograniczenie niskiej emisji w Dębicko - Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego” przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną i znalazł się na liście wniosków, których realizacja zostanie dofinansowana ze środków RPO WP na lata 2014-2020 r.

  Czytaj więcej
 • Gazele Biznesu dla Wodociągów Dębickich

  Gazele Biznesu dla Wodociągów Dębickich

  Poniedziałek, 06 Marzec 2017

  Wodociągi Dębickie sp. z o.o. znalazły się po raz kolejny w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 21 lutego br. w Starej Zajezdni w Krakowie. Pamiątkowy dyplom z rąk organizatorów rankingu odebrali prezes Wodociągów Dębickich Jacek Gil i prokurent Agnieszka Jamróz.

  Czytaj więcej
 • Blisko 1.6 miliona złotych bezzwrotnej dotacji dla Administracji Domów Mieszkalnych w Dębicy

  Blisko 1.6 miliona złotych bezzwrotnej dotacji dla Administracji Domów Mieszkalnych w Dębicy

  Piątek, 03 Marzec 2017

  Złożony we wrześniu 2016 przez ADM Sp. z o.o. w imieniu wspólnot mieszkaniowych: Matejki 11, 12, 15, 16, 17 i Mościckiego 19 projekt pod nazwą „Głęboka modernizacja energetyczna budynków 6 wspólnot mieszkaniowych w Dębicy znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania. Finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 projekt zostanie dofinansowany bezzwrotną dotacją w wysokości 1.588 428 zł. Całkowita wartość projektu to 1. 868 740 złotych.

  Czytaj więcej