Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • W sobotę kolejny Jarmark i Giełda Staroci

  W sobotę kolejny Jarmark i Giełda Staroci

  Wtorek, 04 Luty 2020

  Burmistrz Miasta Dębicy serdecznie zaprasza mieszkańców oraz wystawców na kolejny Jarmark Twórczości Ludowej, Rzemiosła i Rękodzieła oraz Dembicką Giełdę Staroci, które odbędą się w sobotę 8 lutego br..

  Czytaj więcej
 • Społeczność Dębicy upamiętniła 76. rocznicę rozstrzelania 54 zakładników przy cegielni w Dębicy

  Społeczność Dębicy upamiętniła 76. rocznicę rozstrzelania 54 zakładników przy cegielni w Dębicy

  Niedziela, 02 Luty 2020

  Jak co roku, 2 lutego w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę rozstrzelania 54 zakładników przez okupanta niemieckiego obok cegielni w Dębicy. Przedstawiciele władz samorządowych, wojska polskiego, organizacji pozarządowych, związków kombatanckich oraz szkół wzięli udział w mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy, a następnie udali się na uroczyste złożenie kwiatów w miejsce pamięci przy cegielni w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Odsłonięto popiersie króla Władysława Jagiełły – patrona szkoły I LO

  Odsłonięto popiersie króla Władysława Jagiełły – patrona szkoły I LO

  Piątek, 31 Styczeń 2020

  Przed gmachem I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Władysława Jagiełły w Dębicy miała dziś miejsce uroczystość odsłonięcia popiersia Patrona Szkoły, w której uczestniczył zastępca burmistrza miasta Maciej Małozięć.Dyrektor szkoły Wiesław Ostafin w swoim wystąpieniu przybliżył obecnym biografię patrona, a następnie skierował słowa podziękowania dla instytucji i osób prywatnych, dzięki życzliwości których możliwe było wykonanie popiersia. Miasto Dębica wykonało chodnik wokół cokołu, na którym umocowane jest popiersie Władysława Jagiełły. W II części spotkania – sesji naukowej, wygłosili okolicznościowe referaty prof. dr hab. Stanisław Waltoś oraz prof. dr hab. Zdzisław Noga, członkowie Komitetu Honorowego obchodów Jubileuszu 120. rocznicy powstania szkoły.

  Czytaj więcej
 • Miasto przyznało dotacje dla organizacji pozarządowych

  Miasto przyznało dotacje dla organizacji pozarządowych

  Piątek, 31 Styczeń 2020

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Dębicy przyznał środki na zadania publiczne organizacjom pozarządowym.

  Czytaj więcej
 • Oświadczenie w sprawie publicznego transportu zbiorowego

  Oświadczenie w sprawie publicznego transportu zbiorowego

  Piątek, 31 Styczeń 2020

  W związku z pojawiającymi się informacjami w przestrzeni publicznej, Gmina Miasto Dębica i Miejska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. w Dębicy oświadczają, że nie wynajmują oraz nie planują wynająć swojego taboru autobusowego do świadczenia usług publicznego transportu zbiorowego na terenie innych gmin niż gminy objęte porozumieniem. Od dnia 1 marca 2020 roku będą to: Miasto Dębica, Gmina Żyraków, Gmina Czarna oraz Gmina Pilzno.

  Czytaj więcej