Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Światowy Dzień Wody 2017 w Dębicy- 22 marca 2017 roku

  Światowy Dzień Wody 2017 w Dębicy- 22 marca 2017 roku

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Wodociągi Dębickie z Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy oraz Szkołą Podstawową nr 11 w Dębicy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębica po raz czwarty organizują obchody Światowego Dnia Wody.

  Czytaj więcej
 • "Młodzi ogrodnicy”

  "Młodzi ogrodnicy”

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Głosuj na Dzieciaki ze Zgranej Paki. Głosowanie trwa od 8 marca do 4 kwietnia 2017 r. w Tesco Dębica, Ropczyce, Kolbuszowa. Głosując należy wrzucić żeton do jednej z trzech urn z napisem „Młodzi ogrodnicy” Liczy się każdy oddany głos.

  Czytaj więcej
 • II Bieg w spódnicy

  II Bieg w spódnicy

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Ponad 200 osób wzięło udział w zorganizowanym 4 marca po raz drugi już przez Klub Biegacza Maratończyk Dębica „Biegu w spódnicy” i „Biegu w szpilkach”. Spośród uczestniczek i uczestników biegu, bo na udział w imprezie biegnąc w spódnicach zdecydowało się także kilku panów wyłoniono zwycięzców. Organizatorzy nagrodzili najszybciej biegające na szpilkach panie oraz najciekawsze stroje biegaczy oceniane zarówno w kategorii indywidualnej jak i grupowej. Nagrody właścicielkom najoryginalniejszych strojów wręczył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej
 • Treść oferty na realizację zadania publicznego pn. „Przygotowanie uroczystości miejskiej upamiętniającej 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej”

  Treść oferty na realizację zadania publicznego pn. „Przygotowanie uroczystości miejskiej upamiętniającej 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej”

  Czwartek, 09 Marzec 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy podaje do wiadomości publicznej treść oferty na realizację zadania publicznego pn. „Przygotowanie uroczystości miejskiej upamiętniającej 77 rocznicę Zbrodni Katyńskiej” w okresie od 3.04.2017 r. do 10.04.2017 r.”

  Czytaj więcej
 • Dębica uczciła pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

  Dębica uczciła pamięć „Żołnierzy Wyklętych”

  Środa, 08 Marzec 2017

  W niedzielę, 5 marca br., z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbyły się obchody patriotyczne na rynku w Dębicy przy pomniku zamordowanych żołnierzy z oddziału Jana Stefki „Mściciela”, gdzie w dniu 10 lipca 1946 roku, w dniu targowym (środa), doszło do przedostatniej w zniewolonym kraju publicznej egzekucji trzech żołnierzy WiN-u z Oddziału Jana Stefki: Józefa Grębosza, ps „Mściciel”, Józefa Kozłowskiego ps „Pszczółka”, Franciszka Nostera ps „Bukiet”.

  Czytaj więcej
 • „Dla Was” – performance grupy T.Lab

  „Dla Was” – performance grupy T.Lab

  Środa, 08 Marzec 2017

  Obowiązek – strach. Rodzina – wygnanie. Wolność – śmierć. Targani skrajnymi emocjami. Co wtedy czuli? O czym myśleli? Jak zachowywali się w obliczu zastanej sytuacji? Młodzież z grupy T.Lab postara się odtworzyć działania, tok myślenia Wyklętych, Niezłomnych.

  Czytaj więcej