Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Księga kondolencyjna dedykowana Edwardowi Brzostowskiemu

  Księga kondolencyjna dedykowana Edwardowi Brzostowskiemu

  Poniedziałek, 04 Maj 2020

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do dokonania wpisu w księdze kondolencyjnej dedykowanej śp. Edwardowi Brzostowskiemu, która ze względu na epidemię koronawirusa ma formę elektroniczną.

  Czytaj więcej
 • Uroczystości Święta 3 Maja w Dębicy

  Uroczystości Święta 3 Maja w Dębicy

  Niedziela, 03 Maj 2020

  Dziś przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z racji stanu epidemii, uroczystości w Dębicy miały bardzo ograniczony przebieg. A udział w nich wzięli jedynie parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządowych i harcerze. W imieniu społeczności Miasta Dębicy kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku, Pomnikiem Jana Pawła II oraz figurą Matki Bożej Niepokalanej złożyli: burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk wraz z zastępcą Maciejem Małozięciem, przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Cebula oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusz Kozak. O godzinie 10.30 sprawowana była msza święta w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po nabożeństwie, na placu Gryfitów, zebrani pomodlili się słowami modlitwy ks. Piotra Skargi, a następnie złożone zostały kwiaty.

  Czytaj więcej
 • Najmłodsi pamiętali o Dniu Flagi

  Najmłodsi pamiętali o Dniu Flagi

  Sobota, 02 Maj 2020

  W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. O tym święcie nie zapomnieli najmłodsi mieszkańcy Dębicy, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Biało-czerwona” – mój rysunek z flagą Polski.

  Czytaj więcej
 • Zmarł Edward Brzostowski

  Zmarł Edward Brzostowski

  Piątek, 01 Maj 2020

  1 maja 2020 r., w wieku 85 lat, zmarł Śp. Edward Brzostowski - Burmistrz Dębicy w latach 2002-2006, Wiceminister Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Poseł na Sejm RP, Założyciel i Prezes Kombinatu Rolno-Przemysłowego "Igloopol", Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zasłużony dla Miasta Dębica, laureat nagrody honorowej "Berło Dębicy". Łączymy się w żalu z Rodziną i Przyjaciółmi składając głębokie wyrazy współczucia.

  Czytaj więcej
 • Komunikat dot. otwarcia instytucji kultury, obiektów sportowych oraz funkcjonowania żłobka i przedszkoli

  Komunikat dot. otwarcia instytucji kultury, obiektów sportowych oraz funkcjonowania żłobka i przedszkoli

  Czwartek, 30 Kwiecień 2020

  W związku z zapowiedzianym przez premiera Mateusza Morawieckiego przejściem do drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, 30 kwietnia br. podjęte zostały decyzje dotyczące funkcjonowania miejskich instytucji kultury, obiektów sportowych oraz możliwościach uruchomienia opieki dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych z terenu miasta.

  Czytaj więcej
 • Dotacja na kino

  Dotacja na kino

  Czwartek, 30 Kwiecień 2020

  W ramach Programu Operacyjnego „Rozwój kin - Priorytet I: Modernizacja kin”, Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał dofinansowanie dla Miasta Dębica na realizację projektu pn. Wznowienie działalności Kina „Śnieżka” MOK w Dębicy.

  Czytaj więcej