Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • O Witoldzie Pileckim

  O Witoldzie Pileckim

  Środa, 28 Listopad 2012

  Członkowie Stowarzyszenia Auschwitz Memento chcą nakręcić film o Witoldzie Pileckim. Apelują o poparcie akcji popularyzującej postać bohatera. W 2013 roku przypada 65. rocznica zbrodni sądowej dokonanej przez komunistów na jednym z najwspanialszych synów polskiej ziemi - Witoldzie Pileckim.

  Czytaj więcej
 • Monitoring wizyjny na terenie Dębicy

  Monitoring wizyjny na terenie Dębicy

  Środa, 28 Listopad 2012

  W dniu 23 listopada 2012 r. odbyło się w Urzędzie Miejskim w Dębicy spotkanie na temat funkcjonowania monitoringu wizyjnego na terenie miasta. W spotkaniu, które prowadził Z-ca Burmistrza Miasta Dębicy - Mariusz Trojan, uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Prezesi Spółdzielni Mieszkaniowych (współfinansujących część zainstalowanych kamer), oraz przedstawiciele firmy OMEGA GROUP, która świadczy usługi monitorowania.

  Czytaj więcej
 • Inauguracja obchodów 80 urodzin prof. Pendereckiego w Dębicy

  Inauguracja obchodów 80 urodzin prof. Pendereckiego w Dębicy

  Środa, 28 Listopad 2012

  Pod honorowym patronatem Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy współpracy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego, Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Młodych Talentów , 26 listopada 2012 roku w auli szkoły muzycznej odbyła się w Dębicy uroczysta inauguracja jubileuszowego roku obchodów 80 urodzin wybitnego kompozytora i dyrygenta profesora Krzysztofa Pendereckiego - POLYMORPHIE 2012-2013.

  Czytaj więcej
 • „Narkomania i Miłość” w DK Kosmos

  „Narkomania i Miłość” w DK Kosmos

  Poniedziałek, 26 Listopad 2012

  W dniu 22.11.2012r. na scenie Domu Kultury „Kosmos” został przedstawiony spektakl pt. „Narkomania i miłość” w wykonaniu uczniów Miejskiego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy pod kierunkiem nauczycieli: pani Barbary Gruby – zespół teatralny i Jolanty Dębowskiej - zespół wokalny.

  Czytaj więcej
 • Niezwykła wystawa poświęcona niezwykłemu człowiekowi

  Niezwykła wystawa poświęcona niezwykłemu człowiekowi

  Poniedziałek, 26 Listopad 2012

  Muzeum Regionalne w Dębicy oraz Muzeum Regionalne w Ludzy zapraszają w dniu 28.11.2012r. godz. 15.00, na otwarcie wystawy poświęconej osobie Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego. Przygotowana wystawa jest efektem współpracy miedzy muzeami Polski i Łotwy w ramach europejskiego projektu Lifelong Learning.

  Czytaj więcej
 • Weekend w naszym Mieście

  Weekend w naszym Mieście

  Piątek, 23 Listopad 2012 Czytaj więcej