Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • 31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

  31. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

  Środa, 12 Grudzień 2012

  W niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godzinie szóstej rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

  Czytaj więcej
 • Jubileusz 50 – lecia Ogniska Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Dębicy

  Jubileusz 50 – lecia Ogniska Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Dębicy

  Środa, 12 Grudzień 2012

  14 grudnia br. swój jubileusz miało Społeczne Ognisko Muzyczne w im. Fryderyka Chopina w Dębicy. Dokładnie 50 lat temu w 1962 roku rozpoczęło swoją działalność i trwa po dzień dzisiejszy. Otwarcie Ogniska Muzycznego w Dębicy było dużym przedsięwzięciem.

  Czytaj więcej
 • Gołębie Pocztowe na Medal + foto

  Gołębie Pocztowe na Medal + foto

  Wtorek, 11 Grudzień 2012

  W dniach 8-9 grudnia 2012r. na Hali Sportowej MOSiR przy ul. Kościuszki w Dębicy, odbyła się 60 Okręgowa Wystawa gołębi pocztowych Okręgu Rzeszów podczas, której zaprezentowało się blisko 100 hodowców wystawiając gołębie pocztowe w dziewięciu kategoriach: standard olimpijski, sport, sport wyczyn, sport wyczyn 2012, weterani, lot dalekodystansowy emden standard, dalekodystansowa standard, standard II i standard młode.

  Czytaj więcej
 • Certyfikat dla Dębicy w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2012

  Certyfikat dla Dębicy w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2012

  Wtorek, 11 Grudzień 2012

  W dniu 05.12.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębica odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która przebiegała na terenie miasta po raz szósty. Koordynatorami tej akcji byli Andrzej Nylec oraz pedagog Anna Wiktor. Była to już 6 edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia. Projekt organizowany jest przez Stowarzyszenie Producentów Radiowych i Fundację Trzeźwy Umysł pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej
 • Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Dębicy

  Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w Dębicy

  Poniedziałek, 10 Grudzień 2012

  Każda osoba sporządzająca samodzielnie zeznanie roczne może podzielić się podatkiem z potrzebującymi. Rozlicz swój PIT i przekaż 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym z siedzibą ul. Sportowa 28, 39-200 Dębica, KRS 0000019024.

  Czytaj więcej
 • Pastele i Malarstwo – Wernisaż

  Pastele i Malarstwo – Wernisaż

  Poniedziałek, 10 Grudzień 2012

  Burmistrz Miasta Dębicy, Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz autorzy zapraszają mieszkańców Dębicy na otwarcie dwóch wystaw poświęconych Malarstwu i Pastelom.

  Czytaj więcej