Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W ramach realizacji projektu Szlak Chasydzki, miasto odwiedziła 3 sierpnia br. grupa młodzieży z Izraela, wraz z przedstawicielami przedwojennej społeczności żydowskiej Dębicy. Goście modlili się przy grobach swoich bliskich na kirkucie, zwiedzili miasto oraz spotkali się z polską młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W kościele Matki Bożej Anielskiej odbyły się 2 sierpnia br. uroczystości 125 rocznicy przybycia do Dębicy Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez dębickich proboszczów. Po mszy odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży oraz otwarto wystawę poświęconą historii zakonu w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  Sześciu byłych kolarzy z Polski i Francji przejechało na rowerach w dziesięć dni trasę z Marsylii do Dębicy, czyli 2425 kilometrów. Średnia wieku kolarzy to 50 lat. To już druga taka wyprawa byłych sportowców.

  Czytaj więcej
 • Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Środa, 01 Sierpień 2007

  Harcerze Komendy Hufca ZHP w Dębicy spotkali się 1 sierpnia br., po godz. 4, na polanie Kałużówka i odnowili Przyrzeczenie Harcerskie. W ten sposób wszyscy harcerze na świecie uczcili setną rocznicę powołania ruchu skautowego przez Roberta Baden-Powella w Wielkiej Brytanii. W uroczystości na Kałużówce uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki.

  Czytaj więcej
 • Uczcili rocznicę

  Uczcili rocznicę

  Poniedziałek, 18 Grudzień 2006

  Radni w piątek przyjęli przez aklamację stanowisko w sprawie stanu wojennego, w którym zapewnili, że nigdy nie zapomną wydarzeń z grudnia 1981 roku. Przedstawiciele zarządu powiatowego NSZZ "Solidarność" złożyli na ręce Jana Borka, przewodniczącego Rady Miasta okolicznościowe wydawnictwa i medal.

  Czytaj więcej
 • Jest nowa Rada Miasta

  Jest nowa Rada Miasta

  Poniedziałek, 27 Listopad 2006

  Jan Borek został jednogłośnie wybrany przewodniczącym Rady Miasta Dębicy. Borek jest znany jako organizator licznych imprez kulturalnych, był dyrektorem Teatru im. Solskiego w Tarnowie.

  Czytaj więcej