Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Muzyczne stulecie Dębicy

  Muzyczne stulecie Dębicy

  Czwartek, 27 Grudzień 2007

  Książka „Dębica - nasze muzyczne stulecie" autorstwa Edwarda Wodzienia jest pierwszym wydawnictwem z cyklu Biblioteka Dębickich Gryfów. W muzycznej monografii znalazły się informacje o ruchu zespołach, orkiestrach i instytucjach muzycznych od końca XIX wieku do 2006 roku.

  Czytaj więcej
 • Światło Betlejemskie w magistracie

  Światło Betlejemskie w magistracie

  Czwartek, 27 Grudzień 2007

  Jak co roku do dębickiego magistratu dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczne hasło akcji harcerzy i skautów brzmi „Stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”.

  Czytaj więcej
 • Penderecki wystąpi z koncertem

  Penderecki wystąpi z koncertem

  Niedziela, 23 Grudzień 2007

  Krzysztof Penderecki, światowej sławy kompozytor, wystąpi w swoim rodzinnym mieście, z koncertem z okazji 650 – lecia lokacji Dębicy. Koncert Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Pendereckiego zaplanowano wstępnie na 4 października 2008 r. Mistrz rozważa także skomponowanie krótkiego utworu na jubileusz miasta.

  Czytaj więcej
 • Otwarto świetlicę dla dzieci

  Otwarto świetlicę dla dzieci

  Piątek, 21 Grudzień 2007

  Świetlica Socjoterapeutyczna została otworzona 20 grudnia br. w osiedlu Matejki. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży pochodzących, przede wszystkim, z rodzin patologicznych, niedostosowanych społecznie, z zaburzeniami zachowania, zagrożonej uzależnieniem w stopniu utrudniającym jej realizację zadań życiowych, bez pomocy specjalistycznej.

  Czytaj więcej
 • Promocja książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”

  Promocja książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Premiera książki Edwarda Wodzienia „Dębica – nasze muzyczne stulecie” odbędzie się 19 grudnia br. w Muzeum Regionalnym. Publikacja zapromowana zostanie podczas imprezy „Świąteczne kolędowanie z dziejami dębickiej muzyki”.

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie konkursu poezji

  Podsumowanie konkursu poezji

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poezji odbędzie się 20 grudnia br. o godz. 11 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Kościuszki 8.

  Czytaj więcej