Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą

  Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Główny Inspektor Sanitarny przestrzega w jaki sposób uniknąć zakażenia ptasią grypą. Przede wszystkim należy spożywać mięso drobiowe, przetwory drobiarskie i jaja poddane obróbce cieplnej w temperaturze minimum 70 stopni Celsjusza.

  Czytaj więcej
 • Czterdziestoletnia „piątka”

  Czterdziestoletnia „piątka”

  Poniedziałek, 17 Grudzień 2007

  Przedszkole Miejskie nr 5 przy ulicy Łysogórskiej obchodziło 40-lecie swojego istnienia.

  Czytaj więcej
 • Bezpieczniej na kolejowym dworcu

  Bezpieczniej na kolejowym dworcu

  Poniedziałek, 17 Grudzień 2007

  Kwestiom bezpieczeństwa na dworcu kolejowym PKP w Dębicy oraz jego okolicach było poświęcone spotkanie sekretarza miasta Jana Warzechy z Kazimierzem Mazurem, komendantem Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie i Józefem Błaszczykiem. Uczestniczyli w nim także Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej oraz Andrzej Żaba z dębickiego magistratu.

  Czytaj więcej
 • MOPS rozdaje żywność

  MOPS rozdaje żywność

  Sobota, 15 Grudzień 2007

  W okresie przedświątecznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poza statutową działalnością pomaga mieszkańcom Dębicy przywożąc produkty spożywcze z Banku Żywności w Rzeszowie.

  Czytaj więcej
 • Mieszkańcy zgłaszają swoje postulaty - projekt budżetu

  Mieszkańcy zgłaszają swoje postulaty - projekt budżetu

  Czwartek, 13 Grudzień 2007

  Poprawa stanu dróg, budowa chodników, lepsze oświetlenie ulic, to główne postulaty mieszkańców, którzy przychodzą na konsultacje społeczne w sprawie projektu przyszłorocznego budżetu. Dotychczas wypowiedzieli się mieszkańcy osiedli: Słoneczne, Kępa, Wolica i Świętosława. Konsultacje odbędą się jeszcze 13 grudnia w Domu Kultury „Śnieżka” przy ul. Bojanowskiego i 14 grudnia w Miejskim Gimnazjum nr 2, przy ul. Łysogórskiej.

  Czytaj więcej
 • MOPS pozyskuje pieniądze

  MOPS pozyskuje pieniądze

  Czwartek, 13 Grudzień 2007

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje swoje zadania wykorzystując nie tylko pieniądze otrzymane z budżetu miasta, ale także dzięki funduszom pozyskanym poprzez realizację różnych programów, na które pozyskuje środki zarówno z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, jak również od wojewody podkarpackiego i Urzędu Marszałkowskiego.

  Czytaj więcej