Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dębica ma boisko ze sztuczną trawą

  Dębica ma boisko ze sztuczną trawą

  Sobota, 11 Sierpień 2007

  Młodzież rozgrywa już pierwsze mecze na sztucznym boisku, które powstało przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego. Jest to trzecie w Podkarpaciu boisko ze sztuczną trawą, które zostało sfinansowane z budżetu Polskiego Związku Piłki Nożnej. W piątek inwestycję odebrali Krzysztof Krawczyk i Mariusz Trojan, zastępcy burmistrza Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Dębica na Chasydzkim Szlaku

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W ramach realizacji projektu Szlak Chasydzki, miasto odwiedziła 3 sierpnia br. grupa młodzieży z Izraela, wraz z przedstawicielami przedwojennej społeczności żydowskiej Dębicy. Goście modlili się przy grobach swoich bliskich na kirkucie, zwiedzili miasto oraz spotkali się z polską młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Jubileusz Sióstr Służebniczek

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  W kościele Matki Bożej Anielskiej odbyły się 2 sierpnia br. uroczystości 125 rocznicy przybycia do Dębicy Sióstr Służebniczek Bogurodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez dębickich proboszczów. Po mszy odbył się program artystyczny w wykonaniu młodzieży oraz otwarto wystawę poświęconą historii zakonu w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Maraton Marsylia - Dębica na rowerach

  Wtorek, 07 Sierpień 2007

  Sześciu byłych kolarzy z Polski i Francji przejechało na rowerach w dziesięć dni trasę z Marsylii do Dębicy, czyli 2425 kilometrów. Średnia wieku kolarzy to 50 lat. To już druga taka wyprawa byłych sportowców.

  Czytaj więcej
 • Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Harcerze odnowili przyrzeczenie

  Środa, 01 Sierpień 2007

  Harcerze Komendy Hufca ZHP w Dębicy spotkali się 1 sierpnia br., po godz. 4, na polanie Kałużówka i odnowili Przyrzeczenie Harcerskie. W ten sposób wszyscy harcerze na świecie uczcili setną rocznicę powołania ruchu skautowego przez Roberta Baden-Powella w Wielkiej Brytanii. W uroczystości na Kałużówce uczestniczył burmistrz Paweł Wolicki.

  Czytaj więcej
 • Uczcili rocznicę

  Uczcili rocznicę

  Poniedziałek, 18 Grudzień 2006

  Radni w piątek przyjęli przez aklamację stanowisko w sprawie stanu wojennego, w którym zapewnili, że nigdy nie zapomną wydarzeń z grudnia 1981 roku. Przedstawiciele zarządu powiatowego NSZZ "Solidarność" złożyli na ręce Jana Borka, przewodniczącego Rady Miasta okolicznościowe wydawnictwa i medal.

  Czytaj więcej