Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Otwarto świetlicę dla dzieci

  Otwarto świetlicę dla dzieci

  Piątek, 21 Grudzień 2007

  Świetlica Socjoterapeutyczna została otworzona 20 grudnia br. w osiedlu Matejki. Jest to placówka dla dzieci i młodzieży pochodzących, przede wszystkim, z rodzin patologicznych, niedostosowanych społecznie, z zaburzeniami zachowania, zagrożonej uzależnieniem w stopniu utrudniającym jej realizację zadań życiowych, bez pomocy specjalistycznej.

  Czytaj więcej
 • Promocja książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”

  Promocja książki „Dębica – nasze muzyczne stulecie”

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Premiera książki Edwarda Wodzienia „Dębica – nasze muzyczne stulecie” odbędzie się 19 grudnia br. w Muzeum Regionalnym. Publikacja zapromowana zostanie podczas imprezy „Świąteczne kolędowanie z dziejami dębickiej muzyki”.

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie konkursu poezji

  Podsumowanie konkursu poezji

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poezji odbędzie się 20 grudnia br. o godz. 11 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Kościuszki 8.

  Czytaj więcej
 • Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą

  Jak uniknąć zakażenia ptasią grypą

  Środa, 19 Grudzień 2007

  Główny Inspektor Sanitarny przestrzega w jaki sposób uniknąć zakażenia ptasią grypą. Przede wszystkim należy spożywać mięso drobiowe, przetwory drobiarskie i jaja poddane obróbce cieplnej w temperaturze minimum 70 stopni Celsjusza.

  Czytaj więcej
 • Czterdziestoletnia „piątka”

  Czterdziestoletnia „piątka”

  Poniedziałek, 17 Grudzień 2007

  Przedszkole Miejskie nr 5 przy ulicy Łysogórskiej obchodziło 40-lecie swojego istnienia.

  Czytaj więcej
 • Bezpieczniej na kolejowym dworcu

  Bezpieczniej na kolejowym dworcu

  Poniedziałek, 17 Grudzień 2007

  Kwestiom bezpieczeństwa na dworcu kolejowym PKP w Dębicy oraz jego okolicach było poświęcone spotkanie sekretarza miasta Jana Warzechy z Kazimierzem Mazurem, komendantem Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie i Józefem Błaszczykiem. Uczestniczyli w nim także Sylwester Bieszczad, komendant Straży Miejskiej oraz Andrzej Żaba z dębickiego magistratu.

  Czytaj więcej