Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Dębicka Kraniczanka w Parku Jordanowskim

  Dębicka Kraniczanka w Parku Jordanowskim

  Środa, 28 Czerwiec 2017

  W ostatnich dniach Wodociągi Dębickie zainstalowały źródełko wody pitnej w dębickim Parku Jordanowskim. Zainstalowane źródełko zapewnia w sposób higieniczny dostęp do wody wszystkim spragnionym.

  Czytaj więcej
 • Za nami XVII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2017”

  Za nami XVII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2017”

  Środa, 28 Czerwiec 2017

  W dniu 24 czerwca br. na trasie Pilzno – Dębica – Kozłów gm. Dębica. odbył się XVII Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Wisłoka 2017”, którego organizatorami są Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Gmina Dębica oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica.

  Czytaj więcej
 • Startuje kino letnie

  Startuje kino letnie

  Środa, 28 Czerwiec 2017

  Jak w ubiegłym roku serdecznie zapraszamy na wakacyjne seanse pod chmurką. Przez dwa miesiące - co piątek, w parku przy Domu Kultury „Śnieżka” wyświetlać będziemy komedie francuskie oraz wybrane filmy roku 2016/2017. W lipcu projekcje rozpoczynać się będą o godz. 21.00, a w sierpniu o 20.30.

  Czytaj więcej
 • System pomiarów jakości powietrza już działa w Dębicy

  System pomiarów jakości powietrza już działa w Dębicy

  Wtorek, 27 Czerwiec 2017

  Dębica jako jedno z pierwszych miast na Podkarpaciu na początku czerwca br. zainstalowała system pomiarów jakości powietrza. Instalacja systemu jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i wnioski radnych Rady Miejskiej w Dębicy, którzy w trosce o zdrowie dębiczan wnioskowali o instalację takiego systemu. W Urzędzie Miejskim w Dębicy z udziałem burmistrza Mariusza Szewczyka, kierownika Biura Zarządzania Kryzysowego Krzysztofa Acedańskiego i przedstawiciela firmy Airly montującej system Pawła Pachowicza odbyła się konferencja prasowa prezentująca zasady funkcjonowania systemu.

  Czytaj więcej
 • Finałowy Turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego

  Finałowy Turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego

  Wtorek, 27 Czerwiec 2017

  Trzy mecze Finałowego Turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego rozegrane zostaną na stadionie Igloopolu przy ul. Piłsudskiego w Dębicy. Kolejne trzy mecze młodzi zawodnicy rozegrają na stadionie Chemika Pustków. 27 czerwca o godz. 10.30 na stadionie Igloopolu burmistrz Mariusz Szewczyk oficjalnie otworzył rozgrywki w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • 8 nauczycieli dębickich szkół przeszło na emeryturę

  8 nauczycieli dębickich szkół przeszło na emeryturę

  Czwartek, 22 Czerwiec 2017

  Uroczyste podsumowanie osiągnięć edukacyjnych uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjów, które miało miejsce 20 czerwca w DK Kosmos było okazją do złożenia podziękowań za wieloletnią pracę pedagogiczną nauczycielom, którzy w tym roku zdecydowali o zakończeniu swojej pracy zawodowej i przejściu na emeryturę. Życzenia i listy gratulacyjne dębickim pedagogom wręczył burmistrz Mariusz Szewczyk.

  Czytaj więcej