Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Koncert chóru z Ludzy w najbliższą sobotę

  Koncert chóru z Ludzy w najbliższą sobotę

  Czwartek, 27 Kwiecień 2017

  W najbliższą sobotę 29 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy odbędzie się koncert chóru ,,Austrumstiga” z łotewskiego miasta Ludza, które od 2014 roku współpracuje z Dębicą. Podczas koncertu będzie można usłyszeć łotewskie pieśni ludowe w nowoczesnej aranżacji, oryginalne kompozycje łotewskich kompozytorów oraz klasyczną muzykę współczesną XX i XXI wieku.

  Czytaj więcej
 • Wizyta przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Ratuszu

  Wizyta przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 11 w Ratuszu

  Czwartek, 27 Kwiecień 2017

  21 kwietnia dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 11 w Dębicy odwiedziły Ratusz i spotkały się z burmistrzem Dębicy Mariuszem Szewczykiem.

  Czytaj więcej
 • Dzień Flagi odbędzie się na dębickim Rynku

  Dzień Flagi odbędzie się na dębickim Rynku

  Środa, 26 Kwiecień 2017

  Już w najbliższy piątek, 28 kwietnia na dębickim Rynku, po raz drugi w historii miasta odbędzie się happening związany z obchodami ustanowionego w 2004 roku przez Sejm Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W happeningu wezmą udział dzieci z miejskich przedszkoli i klasy zerówkowe dębickich szkół podstawowych. W świętowaniu Dnia Flagi weźmie udział blisko 1000 dzieci.

  Czytaj więcej
 • XVII BIESIADA LITERACKA - Powiatowy konkurs Recytatorski i Literacki pod hasłem „Utwory, które zawsze nas bawią”

  XVII BIESIADA LITERACKA - Powiatowy konkurs Recytatorski i Literacki pod hasłem „Utwory, które zawsze nas bawią”

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy odbyła się XVII Biesiada Literacka, którą patronatem objęli Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy Ireneusz Kozak. Współorganizatorem konkursu była Organizacja Odzysku EKO-ŚWIAT.

  Czytaj więcej
 • Wsparcie dla dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

  Wsparcie dla dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  Zarząd Dębickiego Koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta uzyskał wsparcie z Województwa Podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację zadania „ Lepsze warunki socjalno-bytowe w Schronisku dla bezdomnych kobiet i mężczyzn to droga do zmniejszenia zjawiska wykluczenia społecznego”

  Czytaj więcej
 • 39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zakończony

  39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zakończony

  Wtorek, 25 Kwiecień 2017

  W dniach 7-9 kwietnia 2017 r. w Warszawie obradował 39. Zjazd Nadzwyczajny ZHP zwołany przez Przewodniczącego ZHP w celu dokonania zmian w Statucie ZHP. Niemal 200 delegatów z całej Polski rozpatrzyło szereg projektów uchwał dotyczących zmian w funkcjonowaniu organizacji, a także jej fundamentów - zapisanych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Ostatecznie podjęto 20 różnych uchwał, w tym jedną zmieniającą jeden z punktów Prawa Harcerskiego.

  Czytaj więcej