Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Stypendia specjalne Burmistrza Miasta Dębicy - wnioski można składać jeszcze przez przez kilka najbliższych dni, do 15 maja 2017 r

  Stypendia specjalne Burmistrza Miasta Dębicy - wnioski można składać jeszcze przez przez kilka najbliższych dni, do 15 maja 2017 r

  Poniedziałek, 08 Maj 2017

  Młodzież wybitnie uzdolniona sportowo i artystycznie może ubiegać się o stypendia specjalne Burmistrza Miasta Dębicy. Stypendium może być przyznane tej samej osobie nie częściej niż raz na dwa lata. Wnioski można składać do 15 maja.

  Czytaj więcej
 • Dzień Flagi na dębickim Rynku

  Dzień Flagi na dębickim Rynku

  Czwartek, 04 Maj 2017

  W piątek, 28 kwietnia, na dębickim rynku odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Flagi. Wzięło w nich udział blisko 1000 dzieci z dębickich szkół i przedszkoli. Happening zorganizowany został przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego oraz Przedszkole Miejskie nr 1 w Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Lekcja WF-u z Mistrzem - trening z Krzysztofem Ignaczakiem w Dębicy

  Lekcja WF-u z Mistrzem - trening z Krzysztofem Ignaczakiem w Dębicy

  Piątek, 28 Kwiecień 2017

  W czwartek 11 i 18 maja w hali sportowej Domu Sportu zorganizowane zostaną treningi siatkarskie z cyklu „Lekcja WF-u z Mistrzem” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Trening dla dzieci z dębickich szkół poprowadzi Krzysztof Ignaczak, siatkarz, były reprezentant Polski i Mistrz Świata z 2014 roku.

  Czytaj więcej
 • Na Górze Śmierci uczcili pamięć pomordowanych w obozie

  Na Górze Śmierci uczcili pamięć pomordowanych w obozie

  Piątek, 28 Kwiecień 2017

  26 kwietnia na Górze Śmierci w Pustkowie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne podczas których oddano hołd ofiarom II wojny światowej oraz więźniom hitlerowskiego obozu pracy przymusowej istniejącemu w Pustkowie podczas wojny. W uroczystości wzięli udział mieszkańcy, przedstawiciele lokalnych władz, kombatanci. Wzruszające wystąpienie podczas uroczystości miał jeden z byłych więźniów tego obozu Stanisław Szuro, który na ręce wójta Gminy Dębica przekazał swoje pamiątkowe listy, które wysyłał z obozu w Pustkowie do swojej rodziny. Listy zostaną przekazane do muzeum znajdującego się u podnóża Góry Śmierci.

  Czytaj więcej
 • Obchody "Dnia Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 10

  Obchody "Dnia Ziemi" w Szkole Podstawowej nr 10

  Piątek, 28 Kwiecień 2017

  25 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy odbyło się podsumowanie XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego „Niech bije zielone serce Ziemi”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III ze wszystkich dębickich szkół podstawowych. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Dębica. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 10 , Nadleśnictwo Dębica, Stowarzyszenie „Dziesiątka”.

  Czytaj więcej