Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Pamięci zamordowanych żydowskich mieszkańców Dębicy - 75. rocznica likwidacji dębickiego getta

  Wtorek, 25 Lipiec 2017

  21 lipca uroczystością w Parku Jordanowskim w Dębicy rozpoczęły się obchody 75. rocznicy likwidacji dębickiego getta i uczczenia pomordowanych podczas hitlerowskiej okupacji żydowskich mieszkańców miasta. Władze miejskie, przedstawiciele organizacji społecznych i społeczności żydowskiej uhonorowali także pamięć Leokadii i Aleksandra Mikołajkowów ratujących Żydów podczas wojny oraz uczcili ponad 500 ofiar zamordowanych podczas zbiorowej egzekucji w lesie na Wolicy.

  Czytaj więcej
 • Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Czwartek, 20 Lipiec 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk zaprasza na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji getta, które odbędą się 21 lipca o godz. 15.30 w Parku Jordanowskim przy ul. Głowackiego w Dębicy. Przez dębickie getto utworzone przez Niemców w styczniu 1942 roku przeszło blisko 12 tysięcy Żydów z Dębicy, Pilzna, Radomyśla Wielkiego i Sędziszowa Małopolskiego. Większość z nich straciła życie w obozie zagłady w Bełżcu.

  Czytaj więcej
 • Dni Polonijne w Dębicy

  Dni Polonijne w Dębicy

  Piątek, 14 Lipiec 2017

  Burmistrz miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wakacyjne spotkanie z folklorem. W sobotę - 22 lipca, o godz.17.00, na dębickim Rynku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago. Gościom ze Stanów Zjednoczonych towarzyszyć będą nasze zespoły reprezentacyjne: „Igloopolanie” i „Mali Igloopolanie”.

  Czytaj więcej
 • Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Piątek, 14 Lipiec 2017

  W dniach 3-11 lipca 2017 r. harcerze z Prawie 48 Szczepu "Dębowego Liścia" im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica przebywali na obozie wędrownym na Dolnym Śląsku. Jedną część obozu spędzili na SlotArt Festiwal w Lubiążu, a drugą we Wrocławiu.

  Czytaj więcej
 • Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta

  Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta

  Czwartek, 13 Lipiec 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk zaprasza na uroczystości upamiętniające 75. Rocznicę likwidacji getta, które odbędą się 21 lipca o godz. 15.30 w Parku Jordanowskim przy ul. Głowackiego w Dębicy. Przez dębickie getto utworzone przez Niemców w styczniu 1942 roku przeszło blisko 12 tysięcy Żydów z Dębicy, Pilzna, Radomyśla Wielkiego i Sędziszowa Małopolskiego. Większość z nich straciła życie w obozie zagłady w Bełżcu.

  Czytaj więcej
 • Hotspoty w Dębicy mają coraz więcej użytkowników

  Hotspoty w Dębicy mają coraz więcej użytkowników

  Czwartek, 13 Lipiec 2017

  Ponad 12 tysięcy użytkowników odnotował w ciągu ostatnich 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2017) uruchomiony wiosną ubiegłego roku system hotspot DębicaWifiFree. Najwięcej użytkowników korzysta z darmowego Internetu na basenie przy ul. Piłsudskiego oraz na dębickim Rynku. W każdym miesiącu z systemu korzysta ponad 4 tysiące osób.

  Czytaj więcej