Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Opera na wynos

  Opera na wynos

  Środa, 29 Marzec 2017

  27 kwietnia zapraszamy wszystkich melomanów do Dom Kultury i Kino „Kosmos” na muzyczny spektakl pt. „Opera na wynos”. Będzie klasycznie, ale nie całkiem poważnie.

  Czytaj więcej
 • Logopedyczny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt: „Łamańce Językowe”

  Logopedyczny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt: „Łamańce Językowe”

  Środa, 29 Marzec 2017

  W ramach obchodów Jubileuszu 25 – lecia Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, które odbyły się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica Mariusza Szewczyka, zastępcy Burmistrza Miasta Dębica Wojciecha Iwasieczko i dyrektora MZO Ireneusza Kozaka w dniu 20 marca 2017 roku odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt: „Łamańce Językowe”.

  Czytaj więcej
 • Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy najlepsi w wojewódzkim konkursie „Megamózgi”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  Drużyna Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Dębicy w składzie: Kacper Wygonik, Wojciech Kutyłowski i Damian Kurek zwyciężyła w tegorocznym dwunastym już finale interdyscyplinarnego konkursu wojewódzkiego „Megamózgi 2017”, który 21 marca odbył się w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz. Dębiczanie okazali się najlepsi spośród kilkunastu drużyn z Podkarpacia, które dotarły do finału. Ogółem w konkursie swoich sił próbowali uczniowie z 33 gimnazjów z terenu całego województwa.

  Czytaj więcej
 • Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Kurs zastępowych w 7 Szczepie

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  W dniach 24-26 lutego i 10-12 marca 2017r. w Zespole Szkół nr 1 w Dębicy kadra 7 Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego zorganizowała kurs zastępowych, czyli młodych liderów małych grup. Harcerki i harcerze w przyjemnej atmosferze uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich wiedzę harcerską, przygotowujących ich do dobrego prowadzenia zastępów i organizowania zbiórek.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: „ Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście”

  Czwartek, 23 Marzec 2017

  „Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi… „ słowa J. Korczaka, stanowiły myśl przewodnią II Wojewódzkiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej na temat „Zrozumieć dziecko - trudne zachowania - pozytywne podejście”. Jak podkreśliła Pani Marta Pociask – nauczyciel neurologopeda w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, koordynator i inicjator konferencji – „słowa mają ogromną moc, rozmowa jako elementarna jednostka budowania relacji z drugim człowiekiem – to nośnik informacji, rad, emocji. Słowo i towarzyszący mu przekaz buduje to, co w funkcjonowaniu z dzieckiem jest bardzo ważne: kontakt, wieź, relacje, a zarazem przyczynia się do rozpoznania wczesnych symptomów trudnych zachowań”.

  Czytaj więcej
 • II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko ...." - 17 marca 2017

  II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa "Zrozumieć dziecko ...." - 17 marca 2017

  Czwartek, 16 Marzec 2017

  Już jutro, 17 marca (piątek) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy odbędzie się II Wojewódzka Konferencja Naukowo – Szkoleniowa pt: Zrozumieć dziecko – trudne zachowania – pozytywne podejście. Konferencja adresowana jest do dyrektorów szkół, przedszkoli i żłobków, pedagogów, nauczycieli, pracowników PPP, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników ochrony zdrowia, katechetów oraz rodziców.

  Czytaj więcej