Urząd Miejski w Dębicy - Logo

 • Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 88

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 88

  Piątek, 21 Lipiec 2017

  Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 88

  Czytaj więcej
 • Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji dębickiego getta - 21 lipca 2017

  Czwartek, 20 Lipiec 2017

  Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk zaprasza na uroczystości upamiętniające 75. rocznicę likwidacji getta, które odbędą się 21 lipca o godz. 15.30 w Parku Jordanowskim przy ul. Głowackiego w Dębicy. Przez dębickie getto utworzone przez Niemców w styczniu 1942 roku przeszło blisko 12 tysięcy Żydów z Dębicy, Pilzna, Radomyśla Wielkiego i Sędziszowa Małopolskiego. Większość z nich straciła życie w obozie zagłady w Bełżcu.

  Czytaj więcej
 • Przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Dębicy

  Przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Dębicy

  Poniedziałek, 17 Lipiec 2017

  16 lipca na dębickim Rynku złożyło przysięgę wojskową 146 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Dębicy. W uroczystości, która była ważnym wydarzeniem w historii miasta uczestniczyli m.in. wiceminister Obrony Narodowej Michał Dworczyk, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Po blisko 16 letniej przerwie wojsko wróciło do Dębicy.

  Czytaj więcej
 • Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem

  Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem

  Poniedziałek, 17 Lipiec 2017

  Nowoczesne mieszkania powstaną na blisko 1,5 hektarowych działkach wskazanych przez miasto. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 17 lipca spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami miasta.

  Czytaj więcej
 • Dni Polonijne w Dębicy

  Dni Polonijne w Dębicy

  Piątek, 14 Lipiec 2017

  Burmistrz miasta Mariusz Szewczyk i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na wakacyjne spotkanie z folklorem. W sobotę - 22 lipca, o godz.17.00, na dębickim Rynku wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lajkonik” z Chicago. Gościom ze Stanów Zjednoczonych towarzyszyć będą nasze zespoły reprezentacyjne: „Igloopolanie” i „Mali Igloopolanie”.

  Czytaj więcej
 • Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

  Piątek, 14 Lipiec 2017

  W dniach 3-11 lipca 2017 r. harcerze z Prawie 48 Szczepu "Dębowego Liścia" im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica przebywali na obozie wędrownym na Dolnym Śląsku. Jedną część obozu spędzili na SlotArt Festiwal w Lubiążu, a drugą we Wrocławiu.

  Czytaj więcej