Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Dębica na Chasydzkim Szlaku

Wtorek, 07 Sierpień 2007

umdebica_aktualnosci

W ramach realizacji projektu Szlak Chasydzki, miasto odwiedziła 3 sierpnia br. grupa młodzieży z Izraela, wraz z przedstawicielami przedwojennej społeczności żydowskiej Dębicy. Goście modlili się przy grobach swoich bliskich na kirkucie, zwiedzili miasto oraz spotkali się z polską młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Uczniowie tej szkoły uczestniczą w programie edukacyjnym  „Przywróćmy Pamięć”, realizowanym przez  Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. Wizyta była pierwszym elementem, z cyklu współorganizowanych przez Fundację, spotkań młodych Polaków z ich kolegami i koleżankami z Izraela.

Delegację w imieniu władz miasta powitał sekretarz Jan Warzecha. - Doceniono naszą pracę nad utrzymaniem porządku w miejscach kultu religijnego - mówi.

Wycieczkę oprowadzał po mieście Jacek Dymitrowski, historyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dębickiej oraz Piotr Żaba, członek TPZD i nauczyciel ZS nr 2. Członkowie delegacji dziękowali za ciepłe przyjęcie, byli też bardzo wzruszeni odnajdując groby swoich bliskich i zwiedzając miasto.

Czytaj także:

www.fodz.pl.

http://fodz.pl/?d=5&id=32&l=pl

http://fodz.pl/PP/?d=1&l=pl

Archiwum newsów