Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Festyn Dębica - Dębicy

Wtorek, 28 Sierpień 2007

umdebica_aktualnosci

Na tegorocznym, jedenastym już Festynie Dębica-Dębicy, który odbędzie się 1 września na stadionie Klubu Sportowego „Wisłoka” zagrają Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz formacja Bracia, której liderami są Piotr i Wojciech Cugowscy. Organizatorem festynu jest Firma Oponiarska. Wstęp na festyn jest bezpłatny.

Festyn rozpocznie o godz. 14 przejazd zabytkowych pojazdów ulicami Dębicy z Rynku na stadion „Wisłoki”. Większość pojazdów to przedwojenne modele BMW, Mercedes, Jaguar, Chavrolet i Citroen. Najstarszym modelem będzie REO Gentelmen’s Roadster z 1908 r. Na stadionie zaprezentowane zostaną także ciekawe motocykle. Na scenie od godz. 14.30 rozpoczną się konkursy i występy zespołów dziecięcych, o godz. 15.15 swój show dla najmłodszych rozpocznie Pan Yapa. O godz. 16.45 zaprezentują się lokalne zespoły z Dębicy, zaś o godz. 18 zaplanowano koncert Braci Cugowskich.Tuż po nich, około godziny 20.00 swoje największe przeboje zagra Bajm – jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich zespołów rockowo-popowych. Od 30 lat Bajm wciąż nie schodzi ze szczytów list przebojów, a każda kolejna płyta staje się wydarzeniem na rynku muzycznym. Tradycyjnie imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni.

- Staramy się, aby Festyn Dębica-Dębicy odwiedzali znani i cenieni polscy artyści. Jestem przekonana, że gwiazdy takiego formatu jak Bajm oraz odkrycie polskiej sceny muzycznej – Bracia, zaspokoją gusta wszystkich gości. Podczas zabawy w Dębicy zawsze możemy liczyć na niezapomniane chwile i doskonałą zabawę – mówi Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. 

Każdy gość festynu będzie mógł ponadto wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz trzech dębickich instytucji. Opiekują się one osobami niepełnosprawnymi, chorymi dziećmi oraz dziećmi z rodzin patologicznych. Przy głównej scenie zostaną wystawione dzieła plastyczne stworzone przez podopiecznych tych instytucji. Goście będą mogli zagłosować na pracę, która spodoba im się najbardziej. Firma Oponiarska Dębica S.A. przekaże każdej z trzech instytucji tyle pieniędzy, ile głosów zbierze przygotowane przez jej podopiecznych dzieło, czyli 1 głos = 1 złoty.

Podobnie jak w ubiegłym roku, tuż pod sceną powstanie specjalny sektor przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu niepełnosprawni będą mogli wygodnie, z bliska podziwiać występy licznych gwiazd.

Archiwum newsów