Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Szukali złota w Braciejowej

Poniedziałek, 20 Sierpień 2007

umdebica_aktualnosci

Dębiczanie skorzystali z zaproszenia zaprzyjaźnionej gminy Dębica i 19 lipca licznie uczestniczyli w II Festynie „Szukanie złota” zorganizowanym w Gumniskach przez Urząd Gminy Dębica. Gospodarze nie dali jednak szansy przyjezdnym na wzbogacenie się, wypłukali największą ilość kruszcu.

W konkursie wypłukiwania złota z piasku rzeki Ostra wystartowało 69 osób w trzech kategoriach: dzieci, dorośli i VIP-y. Wcześniej zawodnicy zostali przeszkoleni przez członków Polskiego Bractwa Kopaczy Złota ze Złotoryi. Najlepszymi poszukiwaczami okazali się: spośród najmłodszych – Artur Pieniążek z Braciejowej, w kategorii kobiet – Agnieszka Ligęzka z Braciejowej, w kategorii mężczyzn - Mariusz Pasik z Latoszyna, zaś wśród VIP-ów najwięcej złota wypłukał wójt Stanisław Rokosz.

Dla wójta zebranie sporej gramatury złota zakończyło się niezbyt szczęśliwie, bowiem został porwany przez koczujących na festynie Indian z plemienia Tassajandra. Mieszkańcy gminy musieli go wykupić złotem, które znaleźli. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie, gdy okazało się, że Indianie są miejscowymi… harcerzami. Wielką atrakcją poza smakołykami serwowanymi w wiosce Indiańskiej okazały się zawody w ujeżdżaniu koni przygotowane przez stadninę „Hucułek”.

Archiwum newsów