Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Zmiany na dębickich parkingach

Niedziela, 26 Sierpień 2007

umdebica_aktualnosci

Zmotoryzowani mogą bezpłatnie korzystać z miejsc parkingowych przy ulicach: Ogrodowej, Targowej, Strażackiej, Żuławskiego, Kraszewskiego i Strumskiego. Obowiązek płacenia za miejsce parkingowe, między 9.00 a 17.00, od poniedziałku do soboty, włącznie dotyczy już tylko ulic: Sobieskiego, Czarnieckiego, Kolejowej i Rynku.

Za postój nie można już zapłacić u pracowników parkingu. Ich rolę pełnią kioski „Ruch” i oznaczone punkty, w których będzie można nabyć karty postojowe w cenach adekwatnych do czasu postoju. Z wszelkich opłat nadal są zwolnieni posiadacze stałej karty postojowej.

Brak ważnej karty postojowej oznacza dla właściciela pojazdu konieczność uiszczenia tzw. „opłaty podwyższonej” w wysokości 25 zł, której nieuregulowanie będzie skutkowało wszczęciem postępowania egzekucyjnego.

Kontrolą tego przedsięwzięcia będzie zajmować się grupa osób we współpracy ze Strażą Miejską. Urząd Miejski poszukuje osób i prywatnych instytucji znajdujących się w strefach płatnego parkowania, celem współpracy w rozprowadzaniu kart postojowych.

Archiwum newsów