Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Fotografia w Galerii Sztuki

Czwartek, 05 Styczeń 2012

umdebica_aktualnosci

Galeria Sztuki MOK zaprasza na otwarcie wystawy prac fotograficznych Macieja Cieślaka zatytułowanej "Bajka Masajska". Wernisaż odbędzie się 20 stycznia o godz.19.00.

Maciej Cieślak urodził się w 1967r. w Dębicy. Jest doktorem fizyki, doradcą kapitałowym, a także fotografem, absolwentem Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików. Mieszka i pracuje w Warszawie. Specjalizuje się w fotografii portretowej i reporterskiej. Jego pasją jest również fotografia podróżnicza. W ubiegłym roku został nagrodzony w Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geografic w kategorii „Ludzie". 

Wystawa „Bajka Masajska” to fotograficzna ilustracja jednej z archetypicznych opowieści afrykańskich o tematyce związanej z męską inicjacją. Prace powstały w trakcie pobytów artysty w enklawie masajskiej Laikipia w Kenii i stanowią zapis dokumentalny, posiadający wartość archiwalną, bowiem większość archetypicznych opowieści afrykańskich przekazywana jest tylko w formie ustnej i wiele z nich wciąż nie doczekało się zapisu. Wernisaż wystawy odbędzie się 20 stycznia br. o godz. 19.00, będzie ją można zobaczyć przez kolejny miesiąc.

Archiwum newsów