Urząd Miejski w Dębicy - Logo

66 ton owoców i warzyw trafiło do dębiczan

Piątek, 20 Marzec 2015

Img_9218

42 tony jabłek oraz 24 tony warzyw odebrali wczoraj, 19 marca przy ul. Akademickiej w Dębicy mieszkańcy miasta i powiatu. Po produkty z Banku Żywności w Tarnobrzegu na zaproszenie burmistrza Mariusza Szewczyka zgłosiło się ponad 2 tysiące osób. Wszystkie owoce i warzywa zostały rozdane w ciągu niespełna 2 godzin.

Img_9212 Img_9213

Po owoce i warzywa w ramach akcji zorganizowanej przez Bank Żywności w Tarnobrzegu i Urząd Miejski w Dębicy mógł zgłosić się każdy mieszkaniec Dębicy i powiatu dębickiego.  
Mieszkańcy  na ulicy Akademickiej gdzie przy magazynie żywności odbywało się wydawanie produktów przyjeżdżali już przed godziną 14.00. Ponad 60 ton produktów przekazanych dla mieszkańców przez Bank Żywności w Tarnobrzegu przywiezionych zostało trzema tirami. W wydawaniu produktów pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich koło w Padwi Narodowej. Koordynacją całej akcji zajmował się Wydział Promocji  Urzędu Miejskiego w Dębicy.
„Akcja została zorganizowana w Dębicy po raz pierwszy. Bank Żywności w Tarnobrzegu i pani Helena Surowiec, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z Padwi Narodowej zaproponowali dostarczenie dla mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego owoców i warzyw. Jabłka pochodzą od sadowników zrzeszonych w Stowarzyszeniu "Sandomierski Owoc" i zostały także dostarczone do szkół na terenie miasta i powiatu dębickiego” – mówi Katarzyna Rokosz, zastępca naczelnika Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy.

Bardzo dużym zainteresowaniem akcją mile zaskoczony jest burmistrz Mariusz Szewczyk. „Zainteresowanie mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego tą akcją przeszło moje oczekiwania. Bardzo  mnie cieszy, że mieszkańcy tak licznie przyszli po odbiór owoców i warzyw, zwłaszcza, że akcja ta jest również formą pomocy dla naszych rolników, którzy przez embargo nałożone przez Rosję nie mogą sprzedawać swoich produktów na tamtejszy rynek i produkty te zalegają w ich magazynach” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.
W związku z bardzo dużym zainteresowaniem przeprowadzoną akcją w niedługim czasie podobne przedsięwzięcie zostanie ponownie przeprowadzone w Dębicy.

 

Archiwum newsów