Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Plany Administracji Domów Mieszkalnych na 2015 rok

Wtorek, 10 Marzec 2015

Adm

„Około 1,5 milionów złotych przeznaczy w 2015 roku Administracja Domów Mieszkalnych na docieplenia oraz nadbudowy bloków w Dębicy” – mówi Marek Grabowski, prezes ADM.

Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy to spółka ze stu procentowymi udziałami Miasta Dębica, która powstała w 2006 roku. Działalność spółki polega przede wszystkim na administrowaniu, zarządzaniu i eksploatacji budynków stanowiących mienie miasta Dębica oraz wspólnot mieszkaniowych. Co więcej, ADM zajmuje się wykonywaniem i nadzorowaniem prac remontowych lokali będących w zasobach Gminy Miasta Dębica oraz podejmowaniem inicjatyw i działań inwestycyjnych. Na terenie Dębicy spółka zarządza blisko 70 budynkami.

„Rok 2014 był kolejnym, w którym spółka realizowała remonty na budynkach będących w naszym zarządzie. Rozpoczęto remont i termomodernizację bloków na Osiedlu Matejki nr 6 oraz Strażackiej nr  10. Są to jedne z większych budynków będących w naszych zasobach. Poza tym, wykonano nowe pokrycie dachu na budynku Głowackiego 25 oraz elewację  budynku przy ulicy Słonecznej 94”  – powiedział Marek Grabowski, prezes  Administracji Domów Mieszkalnych.
W roku 2015 spółka planuje kontynuować prace remontowe we wspólnotach mieszkaniowych na podstawie podjętych wcześniej uchwał. W planach jest między innymi nadbudowa kilku bloków na osiedlu Matejki, których koszt szacowany jest na 2 mln złotych, w kolejnych latach stworzenie zabudowy szeregowej na działce przy ulicy Budzisz, której koszt wyniesie około 1,8 mln złotych oraz nadbudowa bloku przy ulicy Reymonta 1, która wyniesie 1,2 mln złotych. Oprócz nadbudowy wymienionych budynków w planach jest także przeprowadzenie dociepleń bloków na Osiedlu Matejki, przy ul. Głowackiego oraz Strumskiego.  

„W roku 2015 planujemy zmienić system informatyczny obsługujący spółkę i naszych mieszkańców. Ciągłym działaniem Administracji Domów Mieszkalnych jest dążenie do zwiększenia zasobów którymi zarządzamy”  – powiedział Marek Grabowski.

 

Archiwum newsów