Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami zajmie się zagospodarowaniem odpadów z terenu miasta Dębicy

Środa, 18 Marzec 2015

Dscf0454

Spółka Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami przejmie zadania własne Miasta Dębica z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas V sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 13 marca br. w Urzędzie Miejskim w Dębicy.

Zgodnie z podjętą uchwałą zadaniem spółki będzie utrzymanie czystości i porządku, a także unieszkodliwianie odpadów komunalnych, które polegać ma na ich zagospodarowaniu. Zadanie powierzone Przedsiębiorstwu Gospodarowania Odpadami będzie realizowane przez wymienioną spółkę w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Miasta Dębica oraz będzie miało charakter usługi publicznej, świadczonej w ogólnym interesie gospodarczym. Okres obowiązywania umowy o gospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu gminy rozpocznie się w 1 kwietnia 2015 roku.
Zakład Gospodarowania Odpadami to spółka, która powstała w 2008 roku i ma swoją siedzibę w Paszczynie.  Aktualnie prowadzi działalność w zakresie kompleksowej gospodarki odpadami. Odpady, które trafiają do zakładu w zależności od ich rodzaju poddawane są dalszym czynnościom, które ostatecznie pozwalają na uzyskanie surowców wtórnych.

Archiwum newsów