Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Światowy Dzień Wody 2015 w Dębicy

Wtorek, 17 Marzec 2015

Wodociągi

W połowie marca br. rozpoczęły się w Dębicy obchody Światowego Dnia Wody. Podobnie jak w roku ubiegłym w organizację obchodów włączyli się: Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy , Szkoła Podstawowa nr 11 im. 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy oraz Wodociągi Dębickie sp. z o.o. Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

P1100559 P1100559

W organizację obchodów Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca, aktywnie włączyli się uczniowie ZSZ nr 1. Młodzież z wychowawcami odwiedziła dębickie przedszkola. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta przygotowali widowiskową prezentację multimedialną oraz związane z nią gry i zabawy interaktywne. Dzieci miały okazję uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach, przygotowanych w formie zabawy, jednocześnie dowiadując się, jak ważna jest czysta woda i dlaczego należy ją oszczędzać.
Szkoła Podstawowa nr 11 przeprowadziła dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, skierowany do uczniów wszystkich dębickich szkół podstawowych, a drugi to konkurs fotograficzny dla gimnazjalistów i uczniów szkół średnich, zatytułowany „Woda źródłem życia”. Ich celem było kształtowanie świadomości młodych ludzi i wyrabianie właściwych postaw wobec globalnych problemów i zagrożeń wynikających z marnotrawienia wody.
Podsumowanie obchodów Światowego Dnia Wody 2015 odbędzie się 20 marca o godzinie 16.00 w Centrum Handlowym „Raj”. Wcześniej mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. W trakcie finału zostaną ogłoszone nazwiska zwycięzców, którzy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wodociągi Dębickie. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych – malowanie twarzy, malowanie domków gipsowych, tor przeszkód  z Robotami Lego, a dla starszych – pokaz kolekcji mody.

 

Archiwum newsów