Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Uroczyste podsumowanie osiągnięć edukacyjnych dębickich szkół

Piątek, 26 Czerwiec 2015

podsumowanie osiągnięc edukacyjnych

23 czerwca w Domu Kultury Kosmos odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć edukacyjnych, artystycznych i sportowych uczniów uczęszczających do dębickich szkół podstawowych i gimnazjów. Gratulacje, okolicznościowe dyplomy i nagrody laureatom konkursów wręczyli burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, zastępca burmistrza Jarosław Śliwa, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej Marta Czekaj, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszard Pękala i radny Rady Miejskiej w Dębicy Andrzej Nylec.

podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych Dscf3842 podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych podsumowanie osiągnięc edukacyjnych

Jak podkreślał Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty prowadzący uroczystość razem z Elżbietą Rogalą-Strzałką oraz Andrzejem Kulasem ten rok był nadzwyczaj obfitujący w sukcesy dębickich uczniów zarówno na arenie lokalnej jak i regionalnej.

„Przygotowując ogólną prezentację wyników dębickich uczniów w roku szkolnym 2014/15 zastanawiałem się jak określić, trafnie i krótko, mijający rok. Wyjątkowy, pomyślny, szczególny? I okazuje się, że każde z tych określeń jest trafne i każdego z nich z powodzeniem można użyć, aby oddać skalę tegorocznych osiągnięć uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych i innych zmaganiach edukacyjnych. I tak, na szczególne gratulacje i wyrazy uznania zasługują przede wszystkim liczne tytuły laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz czołowe miejsca w zawodach sportowych organizowanych w ramach gimnazjady i igrzysk młodzieży szkolnej województwa podkarpackiego” – mówił otwierając uroczystość Ireneusz Kozak.

Coroczne spotkanie jest zarówno okazją do zaprezentowania i podsumować osiągnięć edukacyjnych w kończącym się roku szkolnym jak również okazją do złożenia podziękowań wszystkim nauczycielom i wychowawcom za 10-cio miesięczne rzetelne przekazywanie wiedzy, za ich trud i pracę wychowawczą.

Jest to również okazja, aby wyróżnić i nagrodzić pracę wielu młodych ludzi, których determinacja, zaangażowanie we własny rozwój oraz właściwie wykorzystane talenty zaowocowały sukcesami w licznych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Dla uczniów szkół podstawowych przeprowadzono konkursy wojewódzkie z sześciu przedmiotów: j. polski, matematyka, historia, przyroda, j. angielski oraz j. niemiecki. Uczniowie dębickich szkół zdobyli łącznie 28 tytułów laureata oraz 29 tytułów finalisty. Dębicę, która w klasyfikacji ogólnej uzyskała 31 tytułów laureata wyprzedził jedynie 4-krotnie większy Rzeszów.

Szkoły podstawowe nr 11, nr 9 i nr 12 otrzymały tytuły szkół przyjaznych utalentowanym uczniom, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce szkół Podkarpacia.

Dla uczniów gimnazjów zorganizowano 10 konkursów przedmiotowych, w których dębiczanie zdobyli 36 tytuły laureata i 33 tytuły finalisty, a dębickie gimnazja nr 1 i nr 4 zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce najlepszych gimnazjów Podkarpacia. I tym razem przed Dębicą jest tylko Rzeszów, a za Dębicą takie ośrodki jak Przemyśl, Mielec czy Krosno.

Wyniki sprawdzianów w klasach VI szkół podstawowych i egzaminów w klasach III gimnazjów, które uczniowie zdawali w miesiącu kwietniu.
436 uczniów klas szóstych przystąpiło do sprawdzianu wiadomości z zakresu szkoły podstawowej. Po raz pierwszy w tym roku sprawdzian składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i sprawdzian z języka obcego.

Łączny wynik, jaki osiągnęli uczniowie dębickich szkół wynosi 63,4 punktu. To wynik najlepszy w powiecie, lepszy o 4,2 od średniej powiatowej, o 4,6 od średniej wojewódzkiej.

Równie dobre są rezultaty egzaminu gimnazjalnego, do którego przystąpiło w tym roku 482 uczniów klas trzecich. Egzamin składał się z sześciu części - średnia z języka polskiego dębickich czterech gimnazjów to 63,3 %, to o 1,8% więcej niż średnia powiatowa i o 1% więcej niż średnia wojewódzka.
Z matematyki dębickie gimnazja osiągnęły wynik 54,8%, o 3,6 więcej niż średnia powiatowa i 4,5% niż średnia dla Podkarpacia.

Znane są również wstępne wyniki wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród najlepszych SP na Podkarpaciu znalazły się SP nr 5 na 7 miejscu w województwie, a SP nr 9 na 23. A wśród gimnazjów: MG3 na 2 miejscu w województwie, MG2 na 13, a MG1 na 16.

Osiągnięcia uczniów dębickich szkół w roku szkolnym 2014/2015

Szkoła Podstawowa nr 2 - dyrektor Dorota Piękoś

Magdalena Świerk, laureat z języka polskiego (opiekun Dorota Dymińska) oraz laureat historii (opiekun Lucyna Skwarło)
Mieszko Miś finalista język polski (Dorota Dymińska)
Paulina Ciebień finalista przyroda (Renata Puźniak)
Faustyna Zawojowska, finalista Język angielski (Anna Trębacz – Główka)

Szkoła Podstawowa nr 3 - dyrektor Paweł Adamek

Aleksandra Kulig, laureat j. angielski (Monika Szymańska), finalista j. polski (Ewa Szczepanik)
Zuzanna Grecka, laureat j. polski (Ewa Szczepanik)
Krystian Madej, finalista matematyka (Anna Broda)
Weronika Wójcik laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod patronatem MEN " Gwiazdka dla Mikołaja, Gwiazda Miłości" (Roman Przewoźnik)

Szkoła Podstawowa nr 5 - dyrektor Wiesław Broda

Weronika Bartnik laureat język polski (Dorota Pięta)
Wiktoria Prokop laureat język polski (Iwona Penar-Motyka)
Jan Bereś laureat przyroda (Elżbieta Tabas)
Matylda Kłos laureat przyroda (Elżbieta Tabas)
Katarzyna Rojek finalista przyroda Marzena Traciak
Alicja Wojnarowska III miejsce w XX Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Bajkowisko” (Urszula Chciuk)

Szkoła Podstawowa nr 8 - dyrektor Ewa Hołubowska

Jakub Bielatowicz finalista przyroda Beata Czarnecka

Dominik Osika III miejsce w XXV Ogólnopolskim Dziecięcym Festiwalu Słowa i Małym Konkursie Recytatorskim w Starachowicach Renata Kloc

Szkoła Podstawowa nr 9 - dyrektor Jan Rachwał

Mateusz Maź laureat matematyka (Maria Wawrzkiewicz) i finalista historia (Katarzyna Wójcik)
Dominik Borkowski laureat matematyka (Maria Wawrzkiewicz)
Michał Czerwiec laureat przyroda (Bernadeta Węgrzyn)
Szymon Rymut laureat przyroda (Marta Pitak)
Grzegorz Olechowski laureat historia (Katarzyna Wójcik )
Michał Kruczek laureat historia (Katarzyna Wójcik) i finalista język polski (Anna Hybel-Urbanik)
Norbert Falenty finalista język angielski (Małgorzata Nylec)
Maksymilian Kubiczek finalista matematyka (Beata Śmietana)
Nikola Bryg finalista przyroda (Bernadeta Węgrzyn)
Jakub Chmiel finalista przyroda (Bernadeta Węgrzyn)
Mikołaj Romaniak finalista przyroda (Bernadeta Węgrzyn)
Andrzej Ziobro finalista historia (Katarzyna Wójcik)
Dominika Tomasik finalista język polski (Anna Hybel-Urbanik)

Szkoła Podstawowa nr 10 – dyrektor Mariusz Zając

Kinga Krystek finalista Matematyka (Dorota Cebula / Małgorzata Sygulska)
Aneta Dębowska finalista przyroda (Maria Ochab)
Magdalena Kamińska finalista J. polski (Agnieszka Skała)

Szkoła Podstawowa nr 11 - dyrektor Wojciech Iwasieczko

Izabela Gierłach laureat j. polski (Beata Cebula) i finalista j. niemiecki (Lidia Lula)
Kacper Fudali, laureat historia (Beata Cebula), laureat przyroda (Anna Duszkiewicz), laureat j. niemiecki (Lidia Lula)
Bartosz Węgrzyn, laureat historia (Beata Cebula)
Krzysztof Zgłobica laureat przyroda (Małgorzata Szeptycka)
Paulina Bania laureat przyroda (Małgorzata Szeptycka)
laureat j. niemiecki (Lidia Lula)
finalista j. polski (Beata Cebula)
Karolina Cierpich laureat j. niemiecki( Lidia Lula)
Weronika Pająk laureat j. niemiecki (Lidia Lula)
Aleksandra Mróz laureat j. niemiecki (Lidia Lula)
Alicja Mróz laureat j. niemiecki (Lidia Lula)
Wiktoria Wilisowska finalista j. polski (Renata Dzięglewicz- Stefan)
Jan Wanat finalista j. polski (Renata Dzięglewicz- Stefan)
Paweł Skupnik finalista j. polski (Beata Cebula), finalista historia (Beata Cebula)
Marcel Świstak finalista historia (Beata Cebula)
Aleksandra Kozińska finalista przyroda (Anna Duszkiewicz)
Kacper Gawlik finalista j. polski (Jolanta Wanat)
Katarzyna Serafin finalista j. niemiecki (Lidia Lula)

Szkoła Podstawowa nr 12 - dyrektor Grzegorz Nowacki

Alexander Ottaway-Kasperek laureat język angielski (Beata Szukała)
Grzegorz Pietraszek laureat język angielski (Beata Szukała)

Miejskie Gimnazjum nr 1 - dyrektor Zbigniew Drzymała

Paweł Rymut Laureat chemia – opiekun Magdalena Wiktor
Radosław Cacała Laureat biologia - Irena Stawarz,  Laureat Historia - Stanisława Wrona
Kinga Wrzesień Laureat biologia - Irena Stawarz, Finalista Fizyka - Marek Śmietana
Katarzyna Kwolek Laureat Biologia -  Irena Stawarz
Aleksandra Otulska Laureat Język angielski - Barbara Madejowska
Dominika Świerczyńska Laureat Język niemiecki -  Dorota Dydyńska
Piotr Krogulski Laureat Język niemiecki -  Justyna Kurcz
Laureat Informatyka - Dorota Cichowska
Jan Stępień Laureat Historia - Stanisława Wrona
Anna Knych Laureat Historia - Stanisława Wrona
Oliwia Kornaś Laureat Historia - Stanisława Wrona, Finalista Biologia Irena Stawarz
Przemysław Boro Laureat Historia - Stanisława Wrona
Piotr Drygaś Laureat Historia - Stanisława Wrona
Sebastian Występek Laureat Historia - Stanisława Wrona
Weronika Mądro Finalista Język niemiecki - Grażyna Mytych
Hezner Kamil Finalista Język niemiecki-  Justyna Kurcz
Gabriela Moraniec Finalista Historia - Stanisława Wrona
Milena Gawlik  - Grand Prix XXV Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami"

Miejskie Gimnazjum nr 2 - dyrektor Dariusz Pierzchała

Gerard Wójtowicz Laureat Chemia – opiekun Małgorzata Kasowicz, Laureat Matematyka - Lucyna Ligęzka, fnalista Fizyka - Bożena Czudecka
Marcin Malata Laureat Chemia - Małgorzata Kasowicz
Mateusz Sobecki Laureat Chemia - Małgorzata Kasowicz
Agata Przybyła Finalista Chemia - Małgorzata Kasowicz
Mateusz Kolak Finalista Matematyka - Teresa Pypeć, Finalista Geografia - Bożena Skowron
Aleksandra Buczak Finalista Język polski - Barbara Gruba
Paweł Szlachta Finalista Język polski - Barbara Gruba
Tomasz Grzybowski Finalista Język polski - Barbara Gruba

Miejskie Gimnazjum nr 3 - Wiesław Broda

Gabriela Kędzior Laureat j. polski – opiekun Jolanta Siarkowska, Finalista geografia - Marzena Traciak, Laureat historia - Beata Bochnowska
Karolina Dolczak Finalista j. polski Jolanta Siarkowska
Izabela Czuchra Laureat j. polski - Renata Soprych, Laureat geografia - Anna Doniec
Joanna Kosiba Laureat j. polski - Renata Soprych, Finalista biologia - Wiesława Klisiewicz
Dominika Tabor Finalista j. polski - Renata Soprych
Kamila Kobosz Finalista biologia -  Elżbieta Tabas, Finalista historia -  Beata Bochnowska
Małgorzata Tabas Finalista biologia - Elżbieta Tabas
Andrzej Dudziak Finalista biologia-  Elżbieta Tabas
Kamil Dziurgot Finalista biologia - Wiesława Klisiewicz
Adam Sobczyk Finalista fizyka -  Zofia Bąk, Finalista matematyka- Danuta Czernecka, Laureat informatyka -  Joanna Sobczyk
Paulina Sarama Laureat geografia - Anna Doniec
Kornelia Rusek Finalista geografia - Anna Doniec
Maja Morawczyńska Laureat j. angielski - Agnieszka Grych
Mateusz Maciejowski Finalista matematyka - Danuta Czernecka
Wiktoria Straciło Finalista historia - Beata Bochnowska
Magdalena Słyś Finalista historia - Beata Bochnowska
Maja Muskała Finalista historia - Beata Bochnowska
Michał Puchała Finalista historia - Beata Bochnowska
Aleksander Matłok Laureat j. niemiecki - Wioletta Jaszcz-Bielawa
Joanna Kosiba laureatka finału wojewódzkiego XXV Festiwal Piosenki „Śpiewaj razem z nami” Bożena Frankiewicz

Miejskie Gimnazjum nr 4 - dyrektor Andrzej Czudecki

Thomas Zarzeczny laureat informatyka - Jacek Nowak, laureat język angielski Barbara Wąsik
finalista fizyka Monika Parkitna
Julia Bochenek laureat historia-  Jolanta Kocaj
Piotr Mroczka laureat historia - Jolanta Kocaj
Kinga Klojzy laureat język angielski-  Barbara Wąsik
Szymon Świerk laureat język angielski - Barbara Wąsik
Przemysław Miler laureat język angielski - Barbara Mądro
Anna Maruszak laureat język niemiecki - Joanna Kania
Gabriela Żurek finalista język niemiecki - Katarzyna Lechowicz,finalista historia Jolanta Kocaj
Weronika Małek finalista historia - Jolanta Kocaj

Rozstrzygnięcie III miejskiego konkursu dla gimnazjalistów o tytuł Matematyka Roku. Konkurs zorganizowany przez Miejskie Gimnazjum nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr1 i Miejski Zarząd Oświaty.

Laureaci:
I m. i tytuł matematyka roku 2015 Gerard Wójtowicz MG nr2, opiekun Lucyna Ligęzka
II m. Adam Sobczyk MG nr3, opiekun Danuta Czernecka
III m. zdobył Dawid Stępień MG nr3, opiekun Danuta Czernecka

Podsumowanie osiągnięć sportowych:

SP 2

Mieszko Miś I miejsce w Mistrzostwach Woj. Podkarpackiego Szkół Podstawowych – czerwiec 2015, II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Seniorów w szachach klasycznych - styczeń 2015 szachy

SP 5

Jakub Kałuża, Krystian Goździaszek, Bartłomiej Szewc, Maciej Grabowski, Jan Bereś, Antoni Horodyński II miejsce finał wojewódzki sztafeta pływacka 6x25m, opiekun  Sebastian Gogacz

Weronika Bartnik, Wiktoria Rżany, Natalia Szerszeń, Aleksandra Wiazicka, Joanna Świątek, Patrycja Bratuś III miejsce finał wojewódzki sztafeta pływacka 6x25m
Natalia Szerszeń, I miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl grzbietowy
Wiktoria Rżany, I miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl motylkowy
Weronika Bartnik, III miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl klasyczny
Antoni Horodyński, II miejsce  finał wojewódzki pływanie, 50m styl dowolny Sebastian Gogacz

Maciej Grabowski III miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl dowolny, Jakub Kałuża II miejsce indywidualnie 50 m styl grzbietowy finał wojewódzki w pływaniu,
Krystian Goździaszek III miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl klasyczny
Bartłomiej Szewc II miejsce finał wojewódzki pływanie, 50m styl motylkowy
Klaudia Gawron III miejsce finał wojewódzki indywidualne łyżwiarstwo szybkie Dorota Myszczuk Klaudia Dykas, Julia Mazur, Klaudia Gawron, Jakub Baran, Dariusz Chwastek, Wiktor Skrzek III miejsce finał wojewódzki drużynowo łyżwiarstwo szybkie Dorota Myszczuk,
Michał Wiktor Marcin Zawora III miejsce finał igrzysk młodzieży szkolnej skok wzwyż Rafał Lach

SP 9:

Karolina Baran - I miejsce finał wojewódzki łyżwiarstwo, opiekun  Witold Brniak
Maksymilian Kubiczek I miejsce finał wojewódzki LA – skok wzwyż, opiekun Mariusz Bachurski
Wiktoria Bigus  - III miejsce finał wojewódzki pływanie- styl grzbietowy, opiekun Tomasz Marszałek
Jakub Strózik, Kacper Łoch, Kamil Potyrała, Oskar Baniak , Oliwier Parat, Krystian Maniecki, Gabriel Skarbek , Szymon Wąsik - III miejsce w finale wojewódzkim trójbój LA Krzysztof Bizoń

Jakub Strózik -1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej w finale wojewódzkim trójbój LA

SP 10:

Maksymilian Woźny III- cie miejsce indywidualnie Gimnastyka - Igrzyska Młodzieży Szkolnej etap wojewódzki, opiekun  Dawid Kowal

Bartosz Buch - I miejsce, w Międzynarodowym Festiwalu Judo w Jaśle

MG 1:

Weronika Kantor I m. /Wojew. Gimnazjada/ Biegi - 100 m, opiekun  Ryszard Konieczny, Katarzyna Prus II m. /Wojew. Gimnazjada/ Pchnięcie kulą, opiekun  Ryszard Konieczny,
Karolina Wieczorek II m. /Wojew. Gimnazjada/ Rzut dyskiem, opiekun  Ryszard Konieczny,
Julia Czerwiec, Ewa Mazur, Wiktoria Żurek,  Izabela Mazur II m. /Wojew. Gimnazjada/ Łyżwiarstwo szybkie, opiekun Magdalena Rasińska

MG nr 2:

Dominika Blezień, Katarzyna Kiwior,Wiktoria Śliwa,Gabriela Radzik,Aleksandra Grobelny,
Natalia Janiec,Wiktoria Grych - III miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady aerobik , opiekun Katarzyna Reguła-Łoch
Sebastian Skwirut III miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady bieg na 100 m, opiekun  Alicja Stawarz
Dominika Blezień III miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady gimnastyka – ćwiczenia
równoważne na ławeczce, opiekun  Katarzyna Reguła-Łoch
Maciej Romański,Oskar Ożóg,Piotr Rzeźnik,Sebastian Skwirut - II miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady sztafeta 4 x 100 m, opiekun Alicja Stawarz

MG nr3:

Marcelina Misielak - I miejsce w finale wojewódzkim skok w dal, opiekun  Magdalena Kapułka

Marcelina Misielak, Wiktoria Podlasek,Magdalena Słyś, Justyna Mitek I miejsce w finale wojewódzkim sztafeta 4x100
Magdalena Słyś -  III miejsce w finale wojewódzkim bieg na 100m,
Donata Maziarka, Justyna Dolczak, Nikola Ciećkiewicz, Paulina Ciepiela - I miejsce w finale wojewódzkim łyżwiarstwo szybkie, opiekun  Jacek Stogiera

Oskar Hadowski, Michał Dziadosz,Paweł Górak, Mikołaj Siarkowski - II miejsce w finale wojewódzkim łyżwiarstwo szybkie, opiekun Jacek Stogiera opiekun  Jacek Stogiera


Donata Maziarka - I miejsce w finale wojewódzkim łyżwiarstwo szybkie,

Justyna Dolczak  - II miejsce w finale wojewódzkim łyżwiarstwo szybkie Jacek Stogiera

Oskar Hadowski - III miejsce w finale wojewódzkim łyżwiarstwo szybkie

Mikołaj Siarkowski, Patryk Gawron, Krzysztof Karasiński - II miejsce w finale wojewódzkim gimnastyka, opiekun  Krzysztof Jużecki

Patryk Gawron - I miejsce w finale wojewódzkim układ ćwiczeń na drążku
Patryk Gawron - III miejsce w finale wojewódzkim trójbój gimnastyczny
Wiktoria Gołąb -  II miejsce indywidualnie 50m styl motylkowy finał wojewódzki w pływaniu , opiekun Maciej Zaborowski

Paulina Ożóg - I miejsce indywidualnie 50m styl klasyczny finał wojewódzki w pływaniu opiekun Maciej Zaborowski
Kacper Marszałek - II miejsce indywidualnie 50 m styl dowolny finał wojewódzki w pływaniu opiekun Maciej Zaborowski
Szymon Wodzień -  I miejsce indywidualnie 50 m styl klasyczny finał wojewódzki w pływaniu opiekun Maciej Zaborowski
Krzysztof Karasiński, Jakub Morel, Hubert Siembida, Kacper Marszałek, Artur Basara, Szymon Wodzień -  III miejsce sztafeta 6x50 m finał wojewódzki w pływaniu, opiekun Maciej Zaborowski

IV miejsce w kraju w V Turnieju Orlika o puchar Premiera – Zespół Szkół nr 1:

Bartłomiej Ciepiela, Sebastian Kitrys, Gerard Ciba, Michał Stachnik, Konrad Patyk, Piotr Stanok, Gabriel Blezień  Patryk Gawron, Bartosz Podraza - I miejsce w finale wojewódzkim
IV miejsce w POLSCE w V Turnieju Orlika o puchar Premiera – opiekun Rafał Lach

MG nr4:

Gabriela Żurek - I miejsce w finale wojewódzkim lekkoatletyka, opiekun Alicja Marszałek

Szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji ogólnej, biorąc pod uwagę tylko szkoły dębickie.

Szkoły podstawowe:
I m. – SP nr 5
II m. – SP nr 9
III m. – SP nr 10

Gimnazja :
I m. – MG nr 3
II m. – MG nr 2
III m. – MG nr 1

Z dniem 31 sierpnia 2015 roku pięciu dębickich pedagogów postanowiło przejść na emeryturę. W gronie tym znalazły się:
Alina Krzyś – PM nr 2
Halina Miklaszewska – SP nr 2
Iwona Zaborowska – SP nr 11
Genowefa Dziedzińska - MG nr 2
Anna Polańska – MG nr 2

Podziękowania za wieloletnia pracę nauczycielkom odchodzącym na emeryturę złożył burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek.

 

Archiwum newsów