Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Burmistrz Mariusz Szewczyk wręczył stypendia za osiągniecia sportowe i artystyczne

Wtorek, 29 Wrzesień 2015

stypendia 2015 II

22 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy 8 uczniów dębickich szkół podstawowych i gimnazjalnych odebrało z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia artystyczne i sportowe za szczególne osiągnięcia.

stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II Dscf0375 stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II stypendia 2015 II Dscf0375 stypendia 2015 II stypendia 2015 II

Stypendia w dwóch kategoriach: „wyniki w nauce” i „wybitne osiągnięcia” są przyznawane w ramach Szkolnego Programu Stypendialnego Miasta Dębicy. Stypendia w kategorii ”wyniki w nauce” zostały wręczone 10 młodym dębiczanom  przez burmistrza już 3 września.   22 września  zostali natomiast wyróżnieni najlepsi uczniowie w kategorii „wybitne osiągnięcia”.

„Mamy bardzo zdolną młodzież, która osiąga zarówno bardzo dobre wyniki w nauce i konkursach przedmiotowych jak i zdobywa laury w zawodach sportowych czy różnego rodzaju turniejach i mistrzostwach. Te stypendia, jak sądzę ułatwią im rozwijanie swoich pasji i zdolności. Życzę im dalszych sukcesów i satysfakcji z tego czym się zajmują” -   mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.   

W kategorii twórczości artystycznej i upowszechniania kultury stypendia otrzymały: Nadia Śliwa, Agnieszka Górska oraz Katarzyna Grych.

Nadia Śliwa uzyskała tytuł Mistrzyni Polski Soul Dance dzieci do lat 11 w Szczecinie w 2015 r. oraz III miejsce w kategorii wiekowej 7-12 lat w Rzeszowskim Przeglądzie Twórczości dziecięcej „Moja Mała Choreografia”.

Agnieszka Górska zdobyła I miejsce w finale Ogólnopolskiego konkursu „W kręgu poezji i prozy” w Rudzie Śląskiej oraz I nagrodę w XI Wojewódzkim przeglądzie „O gęsie pióro”.
Katarzyna Grych zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dom, Miłość – utrata tych wartości to bezdomność” oraz II miejsce w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim „Reporterskim Okiem”.

Stypendia w kategorii osiągnięć sportowych otrzymali: Natalia Szerszeń, Arkadiusz Nowak, Przemysław Kubisztal, Bartłomiej Ciepiela, Paulina Ożóg.

Natalia Szerszeń zajęła I miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym w Tarnobrzegu, I miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym i grzbietowym w Tarnobrzegu, I miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym w Ostrowcu świętokrzyskim oraz II miejsce na 100 m stylem grzbietowym do lat 13 w Warszawie.

Przemysław Kubisztal został Mistrzem Europy w sumo U-16 (Białoruś 2014), zdobył I miejsce w Pucharze Polski w Tyszowicach oraz II miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Krotoszynie.

Bartłomiej Ciepiela został reprezentantem Podkarpacia w piłce nożnej rocznik 2000 oraz zdobył II miejsce na Mistrzostwach Polski im. Kazimierza Górskiego.

Arkadiusz Nowak został powołany do reprezentacji Polski w hokeju na lodzie U-18.
Paulina Ożóg została powołana do Kadry Narodowej Juniorów w pływaniu, zajęła III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym, IV miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym na zimowych mistrzostwach Juniorów (Oświęcim 2015), IV miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym na Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 15- letnich w pływaniu (Gliwice 2014).

W uroczystości przekazania umów stypendialnych uczniom wzięli udział także radni miejscy: przewodniczący Rady Miejskiej Szczepan Mroczek, przewodnicząca Komisji Oświaty RM Marta Czekaj oraz przewodniczący Komisji Sportu Andrzej Bal.

 

Archiwum newsów