Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego Dębicy !

Czwartek, 22 Październik 2015

Na www do slajdera

Od 21 października wszyscy mieszkańcy Dębicy, którzy ukończyli 16 lat mogą zgłaszać propozycje projektów do pierwszego w historii Dębicy Budżetu Obywatelskiego. Projekty można zgłaszać osobiście lub za pośrednictwem strony internetowej do 20 listopada 2015 r.

W przyszłym roku na zadania w ramach budżetu obywatelskiego przeznaczonych zostanie 800 tys. złotych. O tym które inwestycje zostaną wykonane zadecydują bezpośrednio mieszkańcy Dębicy.  

„Głos mieszkańców zawsze będzie dla mnie najważniejszy! Jestem pewien, że utworzenie Budżetu Obywatelskiego dla dębiczan przyczyni się do zainicjowania wielu interesujących projektów” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

Jak podkreśla burmistrz zależy mu na tym, aby mieszkańcy jeszcze aktywniej uczestniczyli w zmianach zachodzących w mieście  i przedstawiali propozycje takich zmian.  
„ Warto mieć wpływ na to co się dzieje wokół nas i bezpośrednio decydować o inicjatywach, które będą realizowane w  Dębicy. Zapraszam wszystkich mieszkańców do zgłaszania projektów  do Budżetu Obywatelskiego” – dodaje burmistrz Mariusz Szewczyk.

Swoje propozycje do budżetu obywatelskiego w trzech kategoriach: infrastruktury ogólno miejskiej, infrastruktury osiedlowej oraz inicjatyw prospołecznych, działań z zakresu oświaty,  sportu i kultury  mogą zgłaszać mieszkańcy Dębicy, którzy ukończyli 16 lat. Do każdego zgłoszonego projektu konieczne jest dołączenie listy co najmniej 15 osób, które popierają zgłoszoną propozycję. Weryfikacją zgłoszonych propozycji zajmie się komisja powołana przez burmistrza miasta w składzie której znajdzie się dwóch radnych i trzy osoby spoza rady.

Od 23 listopada do 31 grudnia będzie miała miejsce weryfikacja zgłoszonych projektów, natomiast ogłoszenie listy projektów które zostaną poddane głosowaniu nastąpi 4 stycznia 2016r.   Od 5 stycznia mieszkańcy będą mogli oddać głosy na wybrane przez siebie projekty. Głosowanie potrwa do 15 stycznia. Lista projektów, które wygrały w głosowaniu zostanie ogłoszona 22 stycznia 2016 r.  

Patronat medialny:
Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl, Super Nowości, supernowości.24.pl, ziemiadebicka.pl, Informacje Dębickie, Wiadomości Dębickie, debica.tv, Przegląd Lokalny, miastodebica.pl


www.budzetobywatelskidebicy.pl

 

Archiwum newsów