Urząd Miejski w Dębicy - Logo

9 projektów zostanie zrealizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Dębicy

Poniedziałek, 25 Styczeń 2016

Budżet Obywatelski - wyniki głosowania

Przebudowa ulicy Granicznej, budowa skoczni do skoku w dal, budowa placu zabaw i modernizacja zabytkowego parku przy DK Śnieżka to cztery z ośmiu projektów, na które dębiczanie oddali najwięcej głosów podczas głosowania na Budżet Obywatelski Dębicy 2016. 22 stycznia w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyła się konferencja prasowa, podczas której burmistrz Mariusz Szewczyk przedstawił listę projektów, które uzyskały największą liczbę głosów i zostaną zrealizowane w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Dsc02497 Budżet Obywatelski - wyniki głosowania Budżet Obywatelski - wyniki głosowania Budżet Obywatelski - wyniki głosowania Budżet Obywatelski - wyniki głosowania Budżet Obywatelski - wyniki głosowania Budżet Obywatelski - wyniki głosowania

W głosowaniu wzięło udział ogółem 4794 osób, które łącznie oddały 10 225 głosów. Aż 9 722 głosy zostały oddane za pośrednictwem Internetu. W sposób tradycyjny, wypełniając formularz papierowy, oddano zaledwie 476 głosów. Spośród 10 225 głosów jedynie 27 głosów zostało uznane za nieważne. Najliczniejszą grupę głosujących stanowili ludzie między 26-40 rokiem życia (3418 głosów). Osoby w wieku do lat 25 oddały 2125 głosów, natomiast głosujący w przedziale wiekowym 41-55 oddali 2228 głosów. Nieco więcej, bo 2427 głosów, oddały osoby w wieku 56 i więcej lat. W gronie głosujących większą aktywnością wykazały się kobiety, które oddały 5303 ważne głosy, natomiast mężczyźni zagłosowali 4895 razy.
W wyniku przeprowadzonego głosowania największą liczbę głosów uzyskały poniższe projekty i to one zostaną zrealizowane w ramach pierwszego w historii Dębicy budżetu obywatelskiego:  
1.  Przebudowa ulicy Granicznej  -  606 ważnych głosów.
2. Budowa skoczni do skoku w dal przy boisku wielofunkcyjnym w Szkole Podstawowej nr 10 im. Ks. Prof. Alojzego Franciszka Nosala w Dębicy ul. Huberta Wagnera   - 534 ważnych głosów.
3. Budowa dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej Nr 12  -   488 ważnych głosów.
4. Budowa placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Dębicy na ul. Gawrzyłowskiej 83 na działce nr 336  -  478 ważnych głosów.
5. Spektakl - widowisko taneczne "Magia wokół nas  - 475 ważnych głosów.

6. Rozbudowa Street Workout Parku mieszczącego się w ogródku jordanowskim, w celu propagowania sportu na świeżym powietrzu oraz w celu propagowania zdrowego trybu życia dla osób w każdym wieku  - 472 ważnych głosów.
7. Remont chodnika przy ulicy Starzyńskiego w Dębicy  - 454 ważnych głosów.
8. Modernizacja i remont parku zabytkowego DK Śnieżka ul. E. Bojanowskiego   -  419 ważnych głosów.
9.  Modernizacja budynku zaplecza socjalnego przy stadionie sportowym przy ul. Kościuszki  -  412 ważnych głosów.
,,Liczba głosów oddanych na poszczególne projekty budżetu obywatelskiego świadczy o tym, że  inicjatywa ta spotkała się z bardzo dużym    zainteresowaniem dębiczan.  Cieszy mnie, że   w głosowaniu uczestniczyli zarówno młodsi jak i starsi mieszkańcy.  Na pewno będziemy kontynuować w przyszłym roku pomysł realizacji budżetu obywatelskiego.  Tegoroczne głosowanie jest  dla nas  wskazówką, czego potrzebują mieszkańcy.  ” – mówił podczas konferencji prasowej burmistrz Mariusz Szewczyk.  Bardzo cieszy go, że mieszkańcy tak licznie zagłosowali m.in. na renowację parku przy DK Śnieżka. „Inwestycja w zabytkowym parku przy u. Bojanowskiego zakłada m.in. wykonanie nowych alejek, wykonanie wewnętrznego parkingu dla samochodów, zakup nowych ławek, zakup koszy oraz odnowienie pomnika bohaterów Grunwaldu. Wszystko to zostanie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego”.

Lista projektów Budżetu Obywatelskiego Dębicy 2016, które uzyskały największą liczbę głosów i zostaną zrealizowane znajduje się pod adresem: https://budzetobywatelskidebicy.pl

Archiwum newsów