Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy wręczone

Środa, 21 Wrzesień 2016

Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy

20 września w Urzędzie Miejskim w Dębicy 15 uczniów dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrało z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka stypendia artystyczne i sportowe za szczególne osiągnięcia. W gronie stypendystów znalazło się 10 wyróżniających się sportowców i 5 uczniów wyróżniających się w sferze artystycznej.

Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Dsc07038 Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Dsc07038 Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy Stypendia sportowe i artystyczne Burmistrza Miasta Dębicy

Kapituła Konkursowa do spraw przyznawania stypendiów w zakresie osiągnięć sportowych oraz twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej pozytywnie zaopiniowała 10 osób za osiągnięcia sportowe i 5 osób za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej. Na tej podstawie Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk przyznał stypendia finansowane ze środków budżetu miasta w wysokości 300 zł. miesięcznie na okres 10 miesięcy – od września 2016 r. do czerwca 2017 r.

„Bardzo się cieszę, że w tym roku Kapituła Konkursowa zdecydowała o zwiększeniu liczby stypendiów sportowych. Mamy bardzo liczne grono uzdolnionych sportowo młodych dębiczan i sądzę, że te fundusze stypendialne pomogą im rozwijać swój talent i osiągać kolejne sukcesy. Nasi mali, i nieco więksi artyści swoimi występami na dębickich scenach dostarczają nam natomiast wielu wzruszeń. Niezapomniany był m.in. ostatni występ uczniów Szkoły Tańca Soul Dance, który powstał dzięki funduszom z ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Takie talenty należy wspierać, również finansowo i jako samorząd staramy się to właśnie robić” – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W zakresie osiągnięć sportowych stypendia otrzymali :

Stypendia sportowe

1.    Maciej Bochnowski
2.    Aleksandra Ząbek
3.    Sylwia Kamińska
4.    Wiktoria Rżany
5.    Sara Rejniak
6.    Paula Sroczyńska
7.    Anna Wolak
8.    Jakub Rusin
9.    Gabriel Blezień
10.    Oskar Hadowski


Stypendia artystyczne

1.    Jakub Skupień
2.    Maria Socha
3.    Oliwia Szela
4.    Aleksandra Ożóg
5.    Alicja Wojnarowska

STYPENDYŚCI BURMISTRZ MIASTA  DĘBICY   ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE    SPORTU

1. Maciej Bochnowski – wnioskodawca Międzyszkolny Klub Pływacki „BOBRY’ – jako zawodnik MPK BOBRY Dębica w 2015 r. wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych na dystansie 7.5 km w kategoria juniorów, co zapewniło mu powołanie do Kadry Narodowej. Ponadto    w imprezach GRAND PRIX POLSKI dwukrotnie zajmował III miejsce w Dąbrowie Górniczej  i w Gdyni. Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy

2. Aleksandra Ząbek - Dziecięca Akademia Piłkarska w Dębicy -  jest czołową piłkarką klubu DAP Giris w Dębicy występującą w  centralnej II lidze kobiet. Wraz z drużyna  uczestniczyła  w półfinałach klubowych mistrzostw Polski kobiet U-19.Jej postawa znalazła uznanie w oczach trenerów  reprezentacji Podkarpacia. Uczennica Miejskiego Gimnazjum nr4 w Dębicy.

3.Sylwia Kamińska – wnioskodawca KS.”Wisłoka” – jest zawodniczką KS „Wisłoka Dębica” zajęła I miejsce w Mistrzostwach  Europy w Estonii 2015 r.  w Sumo do lat 16. Uczestniczka Mistrzostw Polski Kadetów i Kadetek   w 2015 r. gdzie zajęła III miejsce. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im Króla Władysława Jagieły w Dębicy.

4.Wiktoria Rżany - wnioskodawca UKP „GRYF” Dębica - jest zawodniczką UKP ”GRYF” Dębica powołana do Kardy Podkarpacia w pływaniu. Finalistka Międzynarodowych, Ogólnopolskich, Wojewódzkich Zawodów Pływackich. Uczennica Miejskiego Gimnazjum Nr 3 w Dębicy.

5.Sara Rejniak – wnioskodawca KS „WISŁOKA „ Dębica” – jest zawodniczką KS ”Wisłoka” Dębica. Zajęła II miejsce w Mistrzostwach Europy w sumo do lat 18 i do lat 21. The Official European Sumo Championships 2015 r. Uczennica II Liceum Ogólno kształcącego w Dębicy.

6. Paula Sroczyńska – wnioskodawca MKP Bobry Dębica – jest zawodniczką MKP Bobry Dębica. Jest pierwszą zawodniczką w województwie podkarpackim, która wzięła udział   w zawodach pływackich organizowanych na wodach otwartych – pływanie długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu na wodach Otwartych 2015 r Olsztyn III miejsce. Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych – edycja 2015. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im Ks. Jaja Twardowskiego w Dębicy

7. Anna Wolak - wnioskodawca Anna Wolak reprezentuje Sportowy Klub Bilardowy PINO   w Dębicy. Mistrzyni Polski Juniorów w bilardzie w 2016 r. Zawodniczka Kadry Narodowej. Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

8. Jakub Rusin – wnioskodawca Jakub Rusin  reprezentuje Klub Kolarski Spartacus  w Dębicy. Zajął I miejsce OPEN i I miejsce Kat Junior w Pucharze Polski CX BIKE GEMINI Part 2014 r. I miejsce w kategorii MM1 2015 r. 3 miejsce kat junior w Warszawie 2016 r. SKANDIA MARATON LANG TEAM DYSTANS ‘MEDIO’. Uczeń Technikum  Budowlanego ZSZ nr 1 w Dębicy.

9.Gabriel Blezień - wnioskodawca UKS „MORSY” w Dębicy.  Zajął II miejsce w kategorii młodzik  w VIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Rzeszowie. II miejsce w Międzynarodowym GRAND PRIX Małopolski w Boksie w 2016 r. Był. Uczestnikiem wielu innych turniejów międzynarodowych oraz wojewódzkich. Uczeń Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy.

10. Oskar Hadowski- wnioskodawca UKH Dębica. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Hokeja na Lodzie w Dębicy. W sezonie 2014/2015 reprezentując Klub UKH w Dębicy wywalczył VII miejsce na turnieju finałowym XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży natomiast w sezonie 2015/2016 – VIII miejsce na turnieju finałowym XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


STYPENDYŚCI BURMISTRZ MIASTA  Z ZAKRESU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ   I UPOWSZECHNIANIA KULTURY

1.Maria Socha- wnioskodawca Andrzej Socha. Międzynarodowy Festiwal „Małe Gwiazdeczki” 2015r. Bułgaria. Międzynarodowy Festiwal „Złote Talenty w złotej Pradze” II miejsce 2015 r. Festiwal Młodych Piosenkarzy - finalista 2015 r. Wrocław. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Wł. Jagiełły  w Dębicy.

2. Jakub Skupień – wnioskodawca Jakub Skupień. Uczestnik Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w 2016 - Sędziszów Małopolski. Udział w 61. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorski w kategorii Recytacji Eliminacje wojewódzkie Rzeszów 2016r. Udział w XXV Podkarpackim Konkursie Poezji Religijnej Sędziszów Małopolski 2016 r. Uczeń I klasy Technikum przy ZSE  w Dębicy.

3. Oliwia Szela- wnioskodawca Ewelina Szela. I miejsce w kat. duety podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Wałbrzych. II miejsce w kat. mała grupa SOUL DANCE podczas Krajowych Mistrzostw w Wałbrzychu. I miejsce w kategorii formacje do lat 11 Show Dance w Busko-Zdroju. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.

4. Alicja Wojnarowska – wnioskodawca ZS nr 1 Szkoła Podstawowa nr 5. Osiągnięcia na szczeblu międzynarodowym: zakwalifikowanie pracy plastycznej ”Wszyscy  równi-prawa człowieka oczami dziecka” na wystawę ”Poland and the Convention on the Rights of the Child-the legacy of Janusz Korczak”  zorganizowanym w budynku ONZ w Nowym Jorku. Nagroda specjalna „Taneczny Talent” w IV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych, Grabownica Starzeńska. Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dębicy.

5. Aleksandra Ożóg – wnioskodawca Renata Ożóg. Osiągnięcia: I Nagroda Ogólnopolski Festiwal Piosenki Aktorskiej i Musicalowej w Meloniku Rzeszów 2015. II Nagroda Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej Busko Zdrój 2016 r. I Nagroda Wojewódzki etap 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego-Poezja Śpiewana w Przemyślu – nominacja do finału. Uczennica II LO w Dębicy.

 

Archiwum newsów