Urząd Miejski w Dębicy - Logo

IV Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Dębicy

Środa, 11 Styczeń 2017

orszak 2017

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego po uroczystej mszy świętej w kościele Ducha Świętego kilkaset osób mimo bardzo mroźnej aury wzięło udział w IV Orszaku Trzech Króli, który około godz. 13.00 wyruszył spod świątyni i podążył ulicami: Chopina, Ks. Nosala, Sobieskiego do Rynku. W tym roku orszakowi przyświecało hasło: „Pokój i dobro”.

orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 Dsc09607 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017 orszak 2017

W tegorocznym orszaku w rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się wiceburmistrz Dębicy Wojciech Iwasieczko, Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Pękala oraz dębicki notariusz Wojciech Królikowski, którzy razem ze swoimi orszakami podążali na dębicki Rynek,  aby oddać pokłon  Nowo Narodzonemu Dzieciątku Jezus.  Na trasie orszaku przedstawione zostały sceny  biblijne związane z Narodzeniem Chrystusa.

Na czele orszaku szedł gwiazdor w rolę którego w tym roku wcielił się Kazimierz Kipa. W barwnych jasełkach wystąpiły dzieci z dębickich podstawówek (SP 2, SP 10 i SP 12),  młodzi artyści ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance (Martyna Josypów, Nadia Śliwa) oraz dzieci ze Scholi „Serduszka”.
W poszczególnych scenach uczestnicy orszaku mogli zobaczyć m.in. Aleksandrę Matejek z SP nr 12, Sandrę Gąsior z SP nr 10 i  Aleksandrę Stukus  z SP nr 2. W rolę Heroda wcielił się  Wiesław Przybysz, służącego Heroda zagrał Piotr Szyper, a diabła  Jakub Skupień. Pasterzy zagrali Konrad Pająk, Sylwester Jędrzejczyk, Wojciech Kędzior, Łukasz Szeglowski i  Arkadiusz Piecuch,  a Chór Aniołów  Schola „Serduszka” z  Dębicy – Latoszyna. W postacie Świętej Rodziny wcielili się Justyna i  Paweł Bezakowie z małą Milenką. Za narrację i oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadał Paweł Adamek, a autorem scenariusza był Jarosław Markiewicz.
„Mimo tak dużego mrozu, bo jest  - 12 stopni  mieszkańcy Dębicy przyszli na orszak i możemy razem kolędować  i oddawać pokłon Bożej Dziecinie. To bardzo piękna tradycja i cieszę się, że dębiczanie całymi rodzinami przyszli obchodzić  Święto Objawienia Pańskiego” – powiedział burmistrz Mariusz Szewczyk.   
Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się w aż 560 miastach i miejscowościach na terenie kraju, ale także poza jego granicami. W Dębicy Święto Objawienia Pańskiego upamiętnione zostało już po raz czwarty. Jego organizatorami podobnie jak w latach poprzednich było Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski w Dębicy, parafia Matki Bożej Anielskiej w Dębicy oraz Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”.

 

Archiwum newsów