Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Jarmark Wielkanocny i Dembicka Giełda Staroci – 8 kwietnia 2017 r.

Wtorek, 11 Kwiecień 2017

Jarmark wielkanocny 2017

Ponad 50 wystawców z różnych stron Polski przyjechało do Dębicy na tegoroczny Jarmark Wielkanocny i Giełdę Staroci. Swój asortyment świąteczny mieszkańcom Dębicy i powiatu dębickiego zaoferowali wystawcy między innymi z Dębicy, Latoszyna, Pilzna, Dębna, Tychów, Mielca i Lublina.

Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Dsc03877 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017 Jarmark wielkanocny 2017

Odwiedzający mieli okazję pooglądać i nabyć w sobotnie słoneczne przedpołudnie na dębickim Rynku najrozmaitsze ozdoby świąteczne, pisanki,  stroiki, palmy wielkanocne, zabawki i różne inne drobiazgi związane z Świętami Wielkiej Nocy. Na stoiskach pojawiły się także artykuły spożywcze między innymi miody i artykuły pszczelarskie, wszelkiego rodzaju wypieki takie jak wielkanocne babki czy mazurki, swojskie chleby, słodycze oraz oscypki. Nie zabrakło także w związku z wiosennym sezonem straganu z nasionami roślin.
Na licznie przybyłych handlowców i odwiedzających czekały również inne atrakcje. Tegoroczny Jarmark uświetniła bowiem swoim występem Sylwia Murdza – Chrobak wraz z Zespołem MORSY. Kapela ludowa, która wystąpiła na scenie muszli koncertowej, zaprezentowała przyśpiewki ludowe.  
Jak co roku, Jarmarkowi towarzyszyła Dembicka Giełda Staroci, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie, była porcelana, książki, biżuteria, numizmatyka, militaria, stare zegary, lampy, meble, lustra, szkatułki, a nawet instrumenty muzyczne.
Przybyłym tego dnia na dębicki Rynek wystawcom i kupującym sprzyjała piękna słoneczna pogoda.
Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy, będący organizatorem Jarmarków, już teraz zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniu 16 grudnia br.
 

 

Archiwum newsów