Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Medale zawodników Mors Dębica na zakończenie sezonu łyżwiarskiego

Czwartek, 27 Kwiecień 2017

Uksł mors

W niedzielę 9 kwietnia na tafli przy ulicy Siedleckiego w Krakowie po raz ostatni w tym sezonie zawodnicy UKSŁF MORS DĘBICA założyli łyżwy, aby w sportowej rywalizacji zmierzyć się z łyżwiarzami z Polski, Węgier i Słowacji w ramach zawodów “Walley Cup Kraków 2017”.


Jako pierwszych na start organizatorzy zaprosili we wspólnej konkurencji solistów i solistki z klasy beginners. Najmłodszą grupę po raz czwarty w tym sezonie wygrała reprezentantka Mors Dębica Zuzanna Sidor. Na drugiej pozycji sklasyfikowano młodą łyżwiarkę ze słowackiego Presova, a zaraz za nią uplasowali się kolejni nasi reprezentanci. Trzecią lokatę zdobył Mateusz Bonar, 4. miejsce zajęła Klaudia Mucha, a na kolejnej pozycji zakończyła zawody Julia Kupiec. Ostatnia z naszych łyżwiarek w tej grupie – Milena Stukus uplasowała się ex aequo na 6 miejscu.
W grupie młodzieżowej “A” brązowej dla zawodniczek, które nie ukończyły 11 lat, barw Dębicy broniły Zofia Szczęsna, Dominika Brzozowska i Monika Kucharska. Medal za zajęcie 3. miejsca udało się zdobyć Zosi. Pozytywnie należy również ocenić przejazdy Dominiki i Moniki za które przyznano im odpowiednio 8 i 10 lokatę.
Wiele emocji towarzyszyło konkurencji klasy młodzieżowej “B” brązowej z udziałem Patrycji Bieszczad, Natalii Flak i Eweliny Olechawskiej. Wszystkie dębickie łyżwiarski zaprezentowały się z bardzo dobrej strony i znalazły się w końcowej klasyfikacji w ścisłej czołówce zawodów. Na miejscu 2. ze srebrnym medalem zakończyła zawody Patrycja, a drugi medal dla naszego klubu za 3. lokatę zdobyła Ewelina. Różnice pomiędzy łyżwiarkami byłby bardzo niewielkie o czym świadczy fakt, że 5. tego dnia Natalia straciła do miejsca czwartego zaledwie 0,06 punktu, a od podium dzieliło ją tylko 0,21.
W pozostałych konkurencjach w których brali udział zawodnicy Mors Dębica mieli po jednym swoim reprezentancie. W grupie “A” klasy srebrnej  solistka Wiktoria Żurek startując jako ostatnia pewnie wykonała zaplanowane elementy, a w konsekwencji pozostawiła w pokonanym polu wszystkie koleżanki i sięgnęła po pierwsze miejsce.
Również  solista Stefan Świstak zwyciężył ze znaczącą przewagą nad rywalami w klasie “A” złotej. Wywalczone ponad 53 punkty były najlepszym osiągnięciem całych krakowskich zawodów. Kończąca starty dębickiej ekipy w programie interpretacyjnym Beata Świstak w wyrównanej stawce zawodniczek zadowolić musiała się 8 miejscem.
Ostatnie zawody w sezonie Mors Dębica zakończył z dorobkiem 3 złotych, 1 srebrnego i 3 brązowych medali. W gronie rywalizujących w Krakowie kilkunastu klubów, które reprezentowało ponad 100 zawodników, bogatszym dorobkiem czterech złotych i trzech brązowych medali mogli się pochwalić jedynie goście z węgierskiego Miszkolca.
Tymczasem nasi młodzi sportowcy zaraz po świętach wznowią treningi na salach gimnastycznych i stadionie, z utęsknieniem wypatrując zamrożenia tafli na dębickim lodowisku, tak, aby jesienią ponownie móc rywalizować o jak najwyższe cele w ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach.

 

Archiwum newsów