Urząd Miejski w Dębicy - Logo

XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy już od jutra na dębickim basenie

Środa, 19 Kwiecień 2017

Dsc01254

Od jutra, przez trzy dni (20-22 kwietnia ) na basenie przy ul. Piłsudskiego w Dębicy odbywać będą XIII Mistrzostwa Polski w Pływaniu Lekarzy pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy połączone z konferencją naukowo – szkoleniową „Postępy w medycynie sportowej”. W tegorocznej edycji mistrzostw udział weźmie ponad 110 osób z całej Polski - 48 panów i 34 panie oraz blisko 30 członków rodzin uczestników. Na dębickim basenie rywalizowali będą lekarze medycyny, lekarze stomatolodzy oraz w specjalnej kategorii członkowie rodzin medyków.

"Podobnie jak w latach ubiegłych w trzy dniowej imprezie pływackiej na dębickim basenie rywalizować będą lekarze z całej Polski, którzy zmierzą się w kilku kategoriach  wiekowych. Dla uczestników zaplanowaliśmy przeprowadzenie kilkudziesięciu konkurencji pływackich oraz uczestnictwo w konferencji naukowo-szkoleniowej której głównym tematem będzie medycyna sportowa" - mówi Janusz Bieniasz, jeden z głównych organizatorów Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu.

Konkurencje pływackie będą odbywały się w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i dzieci oraz w sześciu kategoriach wiekowych – od 24 do 75 lat. Dla członków rodzin uczestników organizatorzy zaplanowali natomiast udział w tzw. Pływackiej sztafecie rodzinnej. W czwartek  20 kwietnia, pierwszego dnia mistrzostw  uczestnicy rozpoczną eliminacje w godzinach popołudniowych, a wieczorem wezmą udział w konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” w hotelu „Gold”.
Na pierwszy dzień mistrzostw zostało zaplanowane także spotkanie z olimpijczykami w Sportowej Stodole. „Swój udział w tym spotkaniu zapowiedzieli m.in. Józef Lipień, Czesław Korzeń i Jan Michalik. Liczymy także na obecność Andrzeja Suprona” – mówi Janusz Bieniasz.

Uroczyste otwarcie Mistrzostw Lekarzy w Pływaniu będzie miało miejsce w piątek  o godz. 9.00 na 50 metrowej pływalni, wieczorem natomiast odbędzie się druga część konferencji naukowej „Postępy w medycynie sportowej” podczas której wykłady wygłosi kilkunastu prelegentów. Honorowy patronat naukowy nad konferencją objęli: m.in. Prezes NRL - Maciej Hamankiewicz, Starosta Powiatu Dębickiego - Andrzej Reguła, Burmistrz Miasta Dębica - Mariusz Szewczyk, Prezes ORL w Rzeszowie - Wojciech  Domka, Dyrektor SP ZOZ Dębica - Przemysław Wojtys.
W sobotę 22 kwietnia odbędzie się także V Memoriał im. dr Krzysztofa Kaźmierczaka w którym zawodnicy wystartują na dystansach: 50, 800 i 1500 metrów.  Kapituła Honorowa nagrody im. dr. Krzysztofa Kaźmierczaka wybierze i nagrodzi „Największy Talent Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu”.
Po zakończeniu zmagań sportowych w sobotę  organizatorzy dla uczestników zaplanowali wycieczkę po Dębicy. Uczestnicy mistrzostw będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję w Muzeum Regionalnym, dwór na Wolicy, ratusz, dom Krzysztofa Pendereckiego, bożnicę, basztę w Zawadzie i ekspozycję w Pustkowie przy Górze Śmierci.  Oficjalne zakończenie mistrzostw odbędzie miało miejsce 22 kwietnia w godzinach wieczornych.
Organizatorami i współorganizatorami  mistrzostw są: Komisja ds. Kultury, Sportu i Rekreacji NRL w Warszawie , Komisja Sportu i Turystyki ORL w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Lekarskie - Koło w Dębicy,  Polskie Towarzystwo medycyny Sportowej Oddział Podkarpacki, Urząd Miejski w Dębicy, Szpital Powiatowy w Dębicy, Starostwo Powiatowe w Dębicy , Hotel Gold i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dębicy.
Sponsorzy Mistrzostw i Konferencji : Stanisław Jedliński OLIMP Labs , Janusz Urbanik VENTOR, Józef Darłak DARCO, Stefan Bieszczad SURET,  Marian Dybowski TABOR.

 

Archiwum newsów