Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Program "Kocham, więc badam" w Dębicy

Piątek, 19 Maj 2017

_bbobgo4yrkjnani-q1popeqpxoolbi1bs7c9d0ejzjlbjqn3unwr32twfiefdd1fhcnjvhde4bleq3soodwmat7inx6yqo2a_e4pxkexwdmio-esdd3um8fttdjcj-6aun_xxsedvb1vmmau90nzjxoigyrlzd-ucsnl0h6rw-h_kdeboe7zfp4k-v-ezcg_idgxwjdf1jefmdrlmspb

31 maja na dębickim Rynku od godz. 9.00 do 18.00 w mobilnym ambulansie będzie można wykonać badania profilaktyczne dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat. Badanie, które ma na celu wykrycie bądź wykluczenie zmian nowotworowych u dzieci będzie wykonywane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” realizowanej przez Fundację „Słoneczna Przyszłość”. Koszt badania wynoszący 100 zł pokryją sponsorzy. Ilość miejsc ograniczona.

Aktualizacja 22.05. 2017 g. 13.00 - liczba miejsc na badania została wyczerpana.

„Z roku na rok coraz więcej dzieci zapada na nowotwory. Niejednokrotnie rodzice dowiadują się o tym zbyt późno i szanse na skuteczne leczenie dziecka maleją. Dlatego warto korzystać z takich właśnie badań jakie organizuje Fundacja „Słoneczna Przyszłość”, żeby mieć pewność, że nasze dziecko jest zdrowe. W ramach akcji przeprowadzanych przez fundację zostało już przebadanych kilkaset dzieci na terenie całej Polski” – mówi Katarzyna Rostowska – Machnik, radna Rady Miejskiej i inicjatorka akcji w Dębicy.


Informacja o programie i badaniach:
Badania są bezbolesne i bezpieczne! Wykonują je najlepsi radiolodzy z całej Polski, na co dzień pracujących w szpitalach pediatrycznych.  Podczas badań lekarze dokonują kompleksowej oceny stanu zdrowia trzech obszarów ciała:  szyi, jamy brzusznej, u chłopców moszny, u dziewczynek narządów miednicy mniejszej. Każdy rodzic po wykonaniu badania otrzymuje wynik oraz konsultację, co do  ewentualnej szerszej diagnostyki.
Dotrzemy tam, gdzie jest potrzeba! Mobilny ambulans Fundacji „Słoneczna Przyszłość” wyposażony w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny dotrze w pobliże miejsca zamieszkania małych pacjentów, dzięki czemu badania odbywać się będą w sposób komfortowy dla rodzin.
Profilaktyka ma ogromny sens! To dzieci są całym światem swoich rodziców. To ich zdrowie jest najcenniejszym skarbem.  Badania profilaktyczne dają rodzicom cenną wiedzę o stanie zdrowia ich pociech. Profilaktyka u dzieci jest potrzebna i ma ogromny sens!      

Przeprowadzenie tej akcji profilaktycznej będzie możliwe dzięki sponsorom w gronie których znaleźli się: Bricomarche,    Pappas,  Sieć sklepów Jubilatka,  Apteka Melisa,  Pod skrzydłami anioła, Danuta Pazdan, AVIVA, Joanna Gałuszka  Załadunek Usługi - Handel Jaworze Dolne,  Marta Paździor Spółdzielnia Socjalna Bergamotka, Ewa Grygierczyk  Kancelaria Doradcy Podatkowego Dębica.
Akcję wsparli również przekazując na nią fundusze: burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, wicestarosta Mateusz Pasek oraz radni Rady Miejskiej w Dębicy i radni Rady Powiatu Dębickiego.  
     
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji „Słoneczna Przyszłość” lub pod nr tel. 537 804 585 , e- mail: fspbusko@gmail.com   oraz w biurze Rady Miejskiej w Dębicy.
 
Rejestracja na badania   do 25 maja (czwartek) do godz. 12.00 pod numerem telefonu : 14 683 82 39 – Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy
                                    

 

Archiwum newsów