Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Kulturalna letnia przygoda na Dolnym Śląsku

Piątek, 14 Lipiec 2017

zhp

W dniach 3-11 lipca 2017 r. harcerze z Prawie 48 Szczepu "Dębowego Liścia" im. Jana Szczepanika z Hufca ZHP Dębica przebywali na obozie wędrownym na Dolnym Śląsku. Jedną część obozu spędzili na SlotArt Festiwal w Lubiążu, a drugą we Wrocławiu.

zhp zhp zhp zhp 17_oboz48_5 zhp zhp

Przez 5 dni harcerze uczestniczyli w Slot Art Festiwal, na którym brali udział w wielu różnorodnych warsztatach. Poznali między innymi sposób robienia kul do kąpieli oraz kolorowych koszulek, zagłębili się w tajniki akrobatyki powietrznej i sposoby prowadzenia ważnych rozmów. Odbyły się też różnorodne zajęcia promujące zdrowy tryb życia oraz profilaktykę uzależnień. Wszystko uwieńczyły koncerty znanych wykonawców, na których nie brakło zabawy i dobrej muzyki. W międzyczasie harcerze wędrowali po malowniczej okolicy kompleksu pałacowego w Lubiążu poznając walory turystyczne tego regionu.
Po zakończeniu festiwalu przez dwa dni młodzi ludzie zwiedzali Wrocław, gdzie czekały ich takie atrakcje jak zwiedzanie miasta, pokaz fontanny multimedialnej, Sky Tower, park trampolin oraz rejs parostatkiem po Odrze.
Te dziewięć intensywnych, ale też bardzo wesołych, dni wniosło wiele nowych doświadczeń do życia każdego uczestnika obozu. Było to też podsumowanie całorocznej pracy środowiska.
Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie zdrowia publicznego.

 

Archiwum newsów