Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem

Poniedziałek, 17 Lipiec 2017

Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem.

Nowoczesne mieszkania powstaną na blisko 1,5 hektarowych działkach wskazanych przez miasto. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości S.A. w ramach pilotażu programu Mieszkanie Plus. 17 lipca spółka podpisała warunkową umowę inwestycyjną z władzami miasta.

Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Dsc08559 Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem. Mieszkanie Plus: w Dębicy powstanie 206 mieszkań na wynajem.

Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października ubiegłego roku, kiedy to miasto Dębica, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało ze spółką list intencyjny.

– Stawiamy na nowatorskie pomysły konstruktorskie i rozwiązania technologiczne, które zapewnią wysoką jakość budynków przy stosunkowo niskim koszcie budowy. Dzięki temu będziemy w stanie zaoferować komercyjnie skalkulowany czynsz, dostępny także dla słabiej uposażonych osób – zadeklarował Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości S.A. – Wspólnie z władzami Dębicy chcemy tworzyć budynki przyjazne rodzinom, będące przykładem doskonale zaprojektowanych pod względem technicznym i urbanistycznym przestrzeni.
Dębica jest pierwszym samorządem na Podkarpaciu, który podpisał warunkową umowę inwestycyjną  z BGK Nieruchomości S.A. Cztery czterokondygnacyjne bloki powstaną przy ulicy Ratuszowej, a średni metraż mieszkań wyniesie około 58 mkw.
- W inwestycji tej widzimy duży potencjał i szansę na umożliwienie, zwłaszcza młodym ludziom, którzy swoją przyszłość wiążą z Dębicą zapewnienia mieszkania- mówił burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk - Bardzo cieszy nas fakt, że Dębica już niebawem znajdzie się w gronie miast, w których rozpocznie się budowa mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

W ramach programu Mieszkanie Plus budowane są dostępne cenowo mieszkania zarówno w największych metropoliach, jak i w mniejszych miastach, w których od dekad nie pojawiły się nowe projekty mieszkaniowe. Obecnie w budowie w ramach programu Mieszkanie Plus znajduje się ponad 1200 mieszkań. Do Białej Podlaskiej i Jarocina na początku lipca dołączyły inwestycje w Gdyni, Pruszkowie i Wałbrzychu.  Z kolei liczba mieszkań w przygotowaniu, szacowana na podstawie umów inwestycyjnych podpisanych z partnerami samorządowymi, podmiotami prywatnymi i spółkami Skarbu Państwa, wynosi około 10 tysięcy.

 

Archiwum newsów