Urząd Miejski w Dębicy - Logo

Rozpoczął się nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego 2018

Poniedziałek, 23 Październik 2017

Um_budzet_obywatelski_2018_a3_web

Od 14 października do 14 listopada mieszkańcy Dębicy mogą składać propozycje zadań do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Na projekty z budżetu obywatelskiego 2018 przeznaczony został 1 milion złotych.

Podobnie jak w ostatnich dwóch latach, projekt zadania do budżetu obywatelskiego należy złożyć na odpowiednim formularzu dostępnym m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Dębicy oraz w  sekretariacie burmistrza miasta.   Niezbędne jest także poparcie zgłoszonego projektu przez co najmniej 15 mieszkańców. Taką listę z podpisami należy dołączyć do zgłaszanego projektu. Każdy z mieszkańców może poprzeć tylko jedno zadanie w każdej kategorii (ogólno-miejskiej i osiedlowej). Formularze można składać osobiście w sekretariacie burmistrza, listownie wysyłając na adres Urzędu Miejskiego oraz przez Internet.

Dotychczasowe dwie edycje budżetu obywatelskiego cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Dębicy. Ogółem zgłoszono 110 propozycji zadań do realizacji z których kilkadziesiąt już zostało zrealizowanych, a kilka z budżetu obywatelskiego na rok 2017 jest w trakcie realizacji.

W ramach budżetu obywatelskiego 2016 r. wykonano m.in. przebudowę odcinka ul. Granicznej, modernizację i remont zabytkowego  parku przy DK Śnieżka, remont chodnika przy ul. Starzyńskiego w Dębicy, budowę dużego boiska sportowego dla Szkoły Podstawowej nr 12, budowę  placu zabaw dla dzieci przy Szkole Podstawowej nr 8, budowę skoczni do skoku w dal przy boisku w SP nr 10 i rozbudowę Street Workout Parku w Ogródku Jordanowskim.

Aktualnie ze środków budżetu obywatelskiego 2017 realizowana jest budowa Miasteczka Rowerowego w Parku Jordanowskim oraz budowa Miasteczka Rowerowego przy ul. Sienkiewicza. W październiku br. oddany został do użytkowania Pumptrack w Parku im. Skarbka – Borowskiego. Zakończono także modernizację nawierzchni i poboczy ul. Mościckiego przy DPS  oraz zrealizowano doposażenie szkolnych obiektów sportowych na terenie Osiedla Nr 4 Kępa-Wolica  poprzez budowę oświetlenia boiska przy SP nr 10 oraz budowę ogrodzenia boiska przy  SP nr 12.

Zrealizowano także renowację murawy boiska szkolnego przy Zespole Szkół Nr 1 w Dębicy.

Na finiszu jest realizacja zadania pod nazwą „Budowa bieżni lekkoatletycznej z zeskokiem do skoku w dal wraz z ogrodzeniem piłkochwytami boiska trawiastego przy Szkole Podstawowej Nr 11”.  Planowany termin oddania obiektu do użytku to 30 października br.

Podobnie wygląda kwestia z wykonaniem docieplenia budynku wraz z wykonaniem elewacji zewnętrznej Szkoły Podstawowej Nr 8 przy ul. Wielopolskiej. Termin zakończenia inwestycji to 15.12.2017r.

W trakcie realizacji jest także zadanie pod nazwą „Miejskie boisko rekreacyjno-sportowe przy ul. Chłodniczej”. Termin zakończenia inwestycji przewidziano na 15.11.2017r.

Harmonogram konsultacji społecznych w sprawie budżetu obywatelskiego:

1.    Od 14 października do 14  listopada 2017 - zgłaszanie propozycji zadań
1.    Od 14 listopada do 7 grudnia 2017 – weryfikacja zgłoszonych propozycji
2.    8 grudnia 2017 – ogłoszenie zweryfikowanych zadań oraz listy zadań do głosowania
3.    Od 9 do 17 grudnia 2017 – głosowanie
4.    18 grudnia 2017 – ogłoszenie wyników

 

Archiwum newsów